Hlavní obsah

Problémy s otěhotněním? Existuje mnoho řešení

Foto: Procrea

Rodina

Mateřství je možná největším naplněním života ženy. V důsledku mnoha faktorů současného světa však přibývá párů, kterým se nedaří dítě počít. Současná reprodukční medicína je naštěstí na vysoké úrovni a dokáže s neplodností pomoci.

Článek

Příčin reprodukčních problémů může být celá řada. Jednou z nejčastějších je odkládání těhotenství na pozdější dobu kvůli kariéře, zálibám nebo hledání vhodného partnera. Přitom už po třicítce se biologické šance žen na početí snižují. Příroda jaksi s příchodem moderního životního stylu a mnohem delšího života nepočítala. Naštěstí tam, kde se dostává do úzkých příroda, je připravena pomoci věda.

Co znamená zkratka IVF?

Po celém světě, a tedy i v České republice, působí řada zdravotnických zařízení, která se zabývají neplodností. Jednou z těch nejmodernějších je ProCrea Swiss IVF Centre Prague, nacházející se na pražském Smíchově. Zkratka IVF znamená „in vitro fertilizace“ – tedy mimotělní umělé oplodnění. K tomuto zákroku však lékaři obvykle přistupují po domluvě s klienty až po vyčerpání jiných možností. K úspěšné léčbě často stačí mnohem méně radikální postupy.

Moderní způsob léčby pod jednou střechou

ProCrea Swiss IVF Centre Prague je součástí sítě NEXTCLINICS, která zahrnuje téměř třicet klinik a laboratoří v osmi zemích. Zkušenosti nabyté za více než dvacet let jejich existence pomáhají i českému týmu lékařů. Díky tomu, že klinika zaměstnává odborníky z nejrůznějších oborů a disponuje v rámci NEXTCLINICS vlastní laboratoří a ambulancí, probíhá celý léčebný proces takřka pod jednou střechou. Specialisté se navzájem informují, spolupracují a léčba je rychlá.

Početím to nekončí

V lékařském týmu kliniky byste vedle odborníků na genetiku či andrologii našli i psychology, imunology nebo internisty. Léčba je velmi komplexní a střižená na míru pacientům. Po sérii úvodních vyšetření je sestaven individuální plán, vedoucí k otěhotnění. Početím přitom péče končit nemusí. Klinika je schopná páry bezpečně provést celým těhotenstvím a díky své příslušnosti k NEXTCLINICS nabízí i další lékařskou péči.

Pro úspěšnou léčbu reprodukčních problémů je důležité návštěvu lékaře neodkládat. Pokud se žena svěří do rukou specialistů včas, má velkou naději, že její problém vyřeší.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek