Hlavní obsah

Průsvitné topy, sukně i halenky: Naučíme vás je nosit!

Foto: Jakub Jurdič

Odvážný průsvitný trend si vyzkoušela naše čtenářka Sonia

V obchodech si jich nelze nevšimnout, přesto to málo kdy dotáhnou až na čestné místo ve vašem šatníku. Ano, řeč je o všech těch průsvitných materiálech, se kterými si spousta žen ve finále neví rady.

Článek

Nebudeme vám tvrdit, že si je může obléknout každá. Pravdou je, že transparentní módu si mohou – až na malé výjimky viz kimono v článku – dovolit jen majitelky štíhlých postav, které navíc vlastní (a reálně využívají :-)) permanentku do posilovny. S průsvitnými kousky navíc musíte nakládat opatrně, výsledek by nikdy neměl vyznívat lacině. Malou instruktáž si pro vás přichystala stylistka Mariya. Roli modelky si střihla naše čtenářka Sonia.

Vsaďte na vzory

Začněme zlehka. Nejčastěji skloňovaným průsvitným kouskem jsou šifonové halenky. Dají se snadno kombinovat a ve vašich šatnících najdou největší uplatnění. Nechcete ukazovat příliš? Dejte přednost halenkám se vzorem. Nezapomeňte také na fakt, že pod transparentní materiály patří jedině ukázkové prádlo.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Mohito, 899 Kč), halenka (Vero Moda, 699 Kč), podprsenka s kamínky (Lindex, 399 Kč), ponožky (Lindex, 129 Kč), boty (Högl, 2299 Kč), náušnice (Mohito, 79 Kč)

Neotřelé kimono

Zatímco průhledné halenky vyžadují štíhlou postavu, do rafinovaného kimona se mohou obléknout i dámy s oblými křivkami. Kimonový vršek vypadá nejlépe na jednoduchém topu, který dá skvěle vyniknout jeho vzoru. Nejvíce mu to sluší s krátkými šortkami (s punčochami je zvládnete i v zimě), případně úzkými kalhotami.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: top (Lindex, 699 Kč), kimonový top (Topshop, 2170 Kč), náhrdelník (Vero Moda, 399 Kč), boty (Baťa, 2999 Kč), šortky (Zara, 899 Kč)

Chytře řešená sukně

Průsvitná sukně. Dá se něco takového vůbec v reálném životě nosit? Jasně! Důkazem je dlouhá vzorovaná sukně s obrovskými rozparky, která má důmyslně všité mini kraťásky. Doplnit ji doporučujeme svetrem, případně čímkoli s rukávem a bez zbytečného dekoltu. Rozparky a průsvitná látka stačí.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Van Graaf, Pepe Jeans, 2399 Kč), svetr (Mohito, 899 Kč), náhrdelník (Van Graaf, 499 Kč), psaníčko (F&F, 299 Kč), boty (Mohito, 449 Kč)

Tip pro odvážné

Určitě jste je v obchodech zahlédly také – skrz naskrz průsvitné topy, které vůbec nic neschovají. Máte kromě výstavní postavy také odvahu? Vyrazte v nich na party! Aby výsledek nepůsobil lacině, oblečte pod top korzetovou podprsenku nebo klidně i body. Pokud zvolíte první variantu, doplňte vršek sukní do pasu.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Topshop, 1375 Kč), rukavice (Mohito, 349 Kč), boty (Marks & Spencer, 799 Kč), top (Marks & Spencer, 549 Kč), podprsenka (Topshop, 1085 Kč)

Jak se poprat s šaty?

Na závěr trochu přitvrdíme. Trendu průhledných šatů jste si mohly všimnout u nejedné celebrity, i ten se ale dá s notnou dávkou odvahy obléct na party. Více než polovina úspěchu přitom tkví opět v prádle. Rozhodně zapomeňte na titěrné kalhotky, pod šaty, které odhalují prádlo, se více hodí kalhotky s nohavičkami a zvýšeným pasem. Přes šaty ještě přehoďte dobře střižené sako nebo kožešinovou vestu.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: šaty (Marks & Spencer, 1299 Kč), podprsenka (Lindex, 799 Kč), kalhotky s vyšším pasem (Marks & Spencer, 599 Kč/2 páry), kožešinová vesta (Van Graaf, Rich & Royal, 5499 Kč), boty (Mohito, 799 Kč), psaníčko (Van Graaf, Coccinelle, 4799 Kč)

Pozor! Stále sháníme čtenářky pro focení módy! Chcete si vyzkoušet nové trendy, líčení i roli modelky? Své aktuální fotografie včetně telefonního čísla posílejte na e-mail jana@prozeny.cz!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek