Hlavní obsah

Průvodce nákupem prostěradel

Foto: rodinnebaleni.cz

RodinneBaleni.cz

Rádi byste si koupili nová prostěradla? Poradíme vám, jak na správný výběr!

Článek

Dobře zvolené prostěradlo má na kvalitu spánku stejný vliv jako například volba matrace nebo polštáře a přikrývky. Dnes si povíme o tom, jak se vyznat v širokém výběru barev, velikostí i materiálů, který nám dnešní trh s prostěradly nabízí. Na celkovou životnost lůžkovin má nemalý vliv jejich gramáž, proto při výběru věnujte této hodnotě maximální pozornost.

Foto: rodinnebaleni.cz

Froté prostěradlo Exclusive dvoulůžko – malinová 180 × 200 cm

Prostěradla Jersey nejen pro náročné

Potrpíte si na hebký povrch? Pak si vyberte jersey prostěradla, která jsou vyrobena ze 100% bavlny, jež je zárukou dlouhé životnosti, prodyšnosti a savosti. Dalším bonusem je jejich mimořádná pružnost, díky které je lze vypnout až o 25 % jejich původní velikosti, a proto se vyrábí bez umělých příměsí.

Foto: rodinnebaleni.cz

Prostěradlo mikroflanel Exclusive jednolůžko – tmavě hnědá 90 × 200 cm

Klasika v podobě froté prostěradel

Výrobky z froté najdete v každé domácnosti. Tato smyčková tkanina má vynikající absorpční vlastnosti a její hřejivost oceníte především v zimním období. Froté prostěradla se nemusí žehlit a poměrně rychle schnou, což ocení zejména lidé žijící v bytovkách a panelácích. V obchodech je najdete v mnoha barvách i velikostech. Prodávají se také tzv. žakárová froté prostěradla s různými vzory.

Prostěradla mikroplyš a mikroflanel na zimní období

Slyšeli jste už o mikroplyšových prostěradlech? Jak už sám název napovídá, jedná se o materiál, jenž připomíná hebké kožíšky plyšových hraček. Skvěle se hodí na zimu, protože je hodně hřejivý a také rychle schne a nemusí se žehlit. Setkat se můžete i s prostěradly mikroflanel, jež jsou na pohled od mikroplyšových téměř k nerozeznání. Mikroflanelová prostěradla mají více chloupků, a proto ještě více hřejí.

Foto: rodinnebaleni.cz

Jersey prostěradlo Exclusive jednolůžko – světle šedá 90 × 200 cm

Jak na správnou velikost 

O možnostech materiálů jsme si řekli, důležitá je také správná velikost. Mnoho lidí si nechává vyrobit postele na míru, na které se nehodí prostěradla standardních velikostí. V takovém případě je namístě se poohlédnout po prostěradlech s atypickými rozměry. V obchodech se setkáte s prostěradly o velikosti 120 × 200 cm, 140 × 200 cm, 160 × 200 cm, nebo dokonce 200 × 220 cm, která se vyrábí jak ve froté, tak i v jersey provedení. Vše najdete v internetovém obchodě RodinneBaleni.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek