Hlavní obsah

Dámy, nastražte uši. Letošním hitem Vánoc jsou měkké dárky pro pány

Foto: panskamoda.cz

Ideální dárek pro muže: Kvalitní svetr, který nekoušeFoto: panskamoda.cz

Merino, kašmír nebo třeba bavlna. Svetry se vyrábějí z mnoha různých materiálů. Které jsou opravdu kvalitnější a které se nejlépe hodí právě pro vašeho muže? Vyberte správně, ať se i měkký dárek stane hitem letošních Vánoc.

Článek

Pro muže má ideální svetr celkem jednoduché parametry: nesmí kousat, musí hřát tak akorát, a hlavně musí být pohodlný. Při výběru můžete jít ale mnohem dál a sáhnout po opravdové kvalitě i funkčnosti. Provedeme vás jednotlivými materiály.

Hřejivý kašmír

Kašmírová vlna patří k nejluxusnějším materiálům. Pro své užitné a estetické vlastnosti je i nejžádanější textilií. Výrobky z kašmírové vlny jsou velmi jemné, měkké a příjemné na dotek i nošení. A pozor – přestože svetry z kašmíru nejsou zdaleka tak tlusté jako z ovčí vlny, hřejí minimálně jednou tolik. Kašmírová vlna se získává ze srsti kašmírských koz, které žijí jen v Číně nebo Mongolsku. Věděli jste, že na jediný svetr je potřeba vlna ze tří až pěti ostříhaných koz?

Další variantou jsou samozřejmě dostupnější, a tudíž levnější materiály. Než po nich nebo po zmíněné tradiční a hodně silné ovčí vlně sáhnete, vyzkoušejte oblíbenou přírodní vlnu merino a její varianty.

Foto: panskamoda.cz

Svetry merino jsou velmi příjemné a jemné. Díky své nízké hmotnosti jsou pohodlné a vhodné pro vícevrstvé zimní oblékáníFoto: panskamoda.cz

Merino vlna Cashwool od Zegna Baruffa

  • Tato příze je extra jemná merino vlna z australských ovcí.
  • Výběrem nejlepšího fleece a jedinečným procesem rafinace od roku 1978 představuje společnost Zegna Baruffa tento druh příze pod názvem Cashwool. Cashwool je synonymem pro kvalitní přízi merino. Cashwool je příze zpracovávaná výhradně v Itálii.
  • Tato příze s kašmírovými vlastnostmi a hedvábným leskem je lehká a jemná na dotek.

Merino – základ pánského šatníku

Merino přináší skvělý způsob, jak využít vlastnosti ovčí vlny, ale přitom mít lehký a překvapivě tenký svetr. Merino je jemná vlna, která pochází ze speciálně vyšlechtěného druhu ovcí. Jejím základním znakem je hřejivost (termoizolační schopnost).

Pocit tepla, který známe z klasických vlněných svetrů, je dán tím, že teplo vyprodukované člověkem téměř neuniká do okolí. Merino vlna je nejen antialergenní, ale je schopná absorbovat vlhkost v takovém množství, které odpovídá až 30 procentům její hmotnosti.

Cashwool trendy v zimní stylizaci

V roce 1978 představila společnost Zegna Baruffa druh příze nazvaný Cashwool. Ta vzniká výběrem nejlepšího fleece a jedinečným procesem rafinace. Je variantou kvalitní příze merino a zpracovává se výhradně v Itálii.

Svetry z kvalitní příze Cashwool s kašmírovými vlastnostmi, krásným hedvábným leskem a vlastnostmi klasické merino vlny najdete například v e-shopu panskamoda.cz. K aktuálním módním trendům patří modely svetru Henri, který je k dostání hned v devíti různých variantách: s výstřihem do V je k dostání ve čtyřech barvách, kulatý výstřih nabízí dva odstíny a varianta s rolákovým stojáčkem je ve třech barvách.

Směsová příze s 50 procenty merino vlny

Variantou může být zimní svetr André ze směsové příze s 50 procenty merino vlny. Příze, ze které je vyroben, je spředena z nejjemnější merino vlny a inovativního no-pill vlákna pro snížení vytváření žmolků. Zvláštní výrobní proces ze závodů Edoardo Miroglio zajišťuje trvalou odolnost a měkkost i po četném praní. Certifikát Oeko-tex je zárukou absence škodlivých látek.

Anketa

Už jste slyšeli o vlně MERINO?
ANO, mohu vřele doporučit
77,5 %
Něco mi to říká
9,8 %
NE
12,7 %
Celkem hlasovalo 307 čtenářů.
Toto je sponzorovaný text tvořený ve spolupráci se zadavatelem. Článek nevytváří redakce Proženy.cz.
Související témata: