Hlavní obsah

Hravé šedesátky jsou zpátky! Jak je nosit dnes?

Foto: Marie Bartošová

Módu ve stylu šedesátých let si vyzkoušela naše čtenářka Anička

20. 5. 2013

Áčkové střihy, geometrické vzory, boty do špičky a šátky ve vlasech. Že už to tu jednou bylo? Ano, v hravých šedesátých letech, jimiž se letos inspiroval celý módní svět. Jaro patří minulosti!

Článek

Od značky Louis Vuitton, přes Moschino, Albertu Feretti až po Bottegu Venetu. Pokud pozorně sledujete módní přehlídky, nemohl vám vliv šedesátých let uniknout. Inspiraci návrháři hledali na samém počátku desetiletí, který charakterizovala elegance po vzoru Jackie Kennedy, i v pozdějších letech, kdy se žádná žena neobešla bez krátkých šatů s áčkovou liní. Na zlatá šedesátá si zavzpomínala i stylistka Veronika, která oblékala naši čtenářku Aničku.

Nezapomenutelné vzory

Odvážné šedesátky se neobešly bez vzorů, zejména geometrických. Bodovaly kostičky, proužky i puntíky. Kabátky měly často rovné střihy a v kurzu byly malé kabelky. Pečlivě vyčesané vlasy zdobily čelenky nebo šátky ve vlasech.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: kabát (Zara, 2499 Kč), kalhoty (F&F, 649 Kč), kabelka (Topshop, 650 Kč), boty (Baťa, 1399 Kč), čelenka (New Yorker, 69 Kč)

Pěkně ke kolenům

Počátku šedesátých let odpovídá sukně do pasu, která má typickou áčkovou linii a končí v délce okolo kolen. Zapomeňte na termín „usedlá“, a vraťte se do doby, kdy nad prvoplánovou svůdností vyhrávala ženskost.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: sukně (pietro filipi, 2990 Kč), sako (pietro filipi, 4490 Kč), top (Mango, 699 Kč), pásek (F&F, 169 Kč), náramek (KappAhl, 299 Kč), boty (Baťa, 1199 Kč)

Láska k overalům

O něco později přišly overaly, a to jak v kraťáskovém, tak i kalhotovém provedení. Stylistka dala přednost krátké variantě, kterou doplnila kabátkem se zkrácenými rukávy a oblíbenými botami do špičky. Hravost doby podtrhává i proužkovaná aktovka.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: overal (Mango, 999 Kč), kabát (Promod, 1999 Kč), aktovka (Topshop, 1230 Kč), čelenka (Zara, 399 Kč), boty (Zara, 2499 Kč)

Kalhotová varianta

Kalhoty druhé poloviny desetiletí byly nejčastěji se širšími nohavicemi, výjimkou nebyly ani vzory. Anička si vyzkoušela kostičkované kalhoty s přidaným motivem květin, ke kterým stylistka zvolila odvážný háčkovaný svetřík. Obléknout pod něj můžete krátký top.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: kalhoty (Zara, 999 Kč), top pod svetříkem (Topshop, 870 Kč), boty (Baťa, 1999 Kč), svetřík (KappAhl, 699 Kč), náramky (set – F&F, 149 Kč, s růžemi Lindex, 179 Kč), kabelka (Baťa, info o ceně v obchodě)

Proužkovaná

Velkým tématem byly také proužky a šaty klasického střihu s upnutým vrškem a pomalu se rozšiřující sukní. Kombinaci černé a bílé můžete rozbít barevnými doplňky, ať už je to šátek ve vlasech nebo plastové brýle.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (F&F, 799 Kč), košile bez rukávů (Promod, 699 Kč), brýle (Topshop, 580 Kč), boty (Mixer, info o ceně v obchodě), šátek ve vlasech (F&F, 199 Kč)

Baví vás móda šedesátých let, nebo vás tohle období nechává chladnými? Napište nám!

Styling: Veronika Králová

Vizáž: Janka Letková

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek