Hlavní obsah

Stačí si to prostě říct

Foto: Archiv

Sdílejme důležité informace. Vakcína Cervarix je pro 13leté dívky plně hrazena

Určitě to znáte, mnoho problémů dokáže zachránit jednoduchá věc – třeba sms.

Článek

Rakovina děložního čípku patří mezi nejrozšířenější nádorová onemocnění u žen vůbec. V ČR žije přes 18 000 dívek a žen s touto diagnózou. Za její vznik jsou zodpovědné HPV viry. Pravděpodobnost, že se v průběhu života žena HPV virem nakazí, je 80 %.

Přitom stačí málo. Jste-li matka nebo sestra, promluvte si s dcerou či sestrou o riziku i možnostech, jak onemocnění předcházet.

Důležité je pravidelně navštěvovat gynekologa a zvážit očkování, které dokáže zabránit rozvoji infekce. Jednou z dostupných vakcín je Cervarix.

Foto: Archiv

Sdílejme důležité informace. Vakcína Cervarix je pro 13leté dívky plně hrazena

Cervarix injekční suspenze, vakcína proti lidskému papilomaviru (HPV typy 16, 18), je vázaná na lékařský předpis. Podobně jako u ostatních vakcín ani Cervarix nemusí v běžném používání chránit všechny očkované, nemá efekt na již aktivní HPV infekci či klinicky přítomné onemocnění. Pravidelný gynekologický skrínink zůstává důležitý.

Nejčastější nežádoucí účinky mohou být lokální reakce v místě vpichu, bolest hlavy a svalů. Případné nežádoucí účinky hlaste i na cz.safety@gsk.com. O vhodnosti očkování se poraďte s lékařem, který je provádí. Přečtěte si pečlivě příbalovou informaci.

GlaxoSmithKline, s. r. o., Praha 4, tel.: 222 001 111, cz.info@gsk.com. MZDR 59937/2014-2/OVZ. CZ/CER/0007/15.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama