Hlavní obsah

Top 4 bylinky pro vaše zdraví

Bylinné sirupy MaxiVita

Výhodou bylinek je, že nejen chutnají, ale i pomáhají. Kašel, chrapot, škrábání v krku – s tím vším si dokážou poradit, ať už jsou čerstvé, sušené, ale také ve formě bylinných sirupů.

Článek

S podzimem přichází období, kdy se zavíráte do svých obydlí před sychravým počasím. Topíte v krbu a trávíte více času v kuchyni. Zahrádky máte již zazimovány, ale pokud jde o bylinky, stále častěji tvoří neodmyslitelnou součást vašich pokrmů.

Meduňka

V domácí bylinkové zahrádce by neměla chybět meduňka. V kuchyni je vhodná k přípravě zmrzlin, pudinků a nápojů. Pití meduňkového čaje s medem posílí člověka na duchu i na těle a umožní kvalitní spánek. Na trhu je k dostání například Sirup Maxivita Klidný spánek – obsahuje přírodní extrakty z meduňky, mateřídoušky, třezalky, kozlíku, tedy z bylin, v lidovém léčitelství používaných k celkovému zklidnění organismu. Podporují psychickou pohodu a dokážou navodit harmonii důležitou při usínání. Sirup je navíc obohacen o nepostradatelný antioxidant vitamin C.

Pití meduňkového čaje s medem posílí člověka na duchu i na těle

Echinacea

Používá se k prevenci infekčních onemocnění, chřipky, angíny, zánětu dutin, chronických zánětů močového měchýře, ženských pohlavních orgánů, prostaty a při sklonech k hnisání. K úlevě při prochlazení močových cest je na trhu novinka – sirup Maxivita Brusinka – obsahuje bylinné extrakty z brusinky, echinacey a vitamin C. Jak je známo, brusinka příznivě působí na močové cesty.

Účinný a velice oblíbený u maminek s malými dětmi je bylinný sirup MaxiVita Kašlík, který mohou užívat děti již od 1 roku!

Tymián

Tymián je používán k dochucování ryb, zvěřiny, sekaných mas a drůbeže. Jako léčivá rostlina pomáhá při příznacích nachlazení a zánětů průdušek. Zde můžete sáhnout také po sirupu, který díky své konzistenci zklidní a pomůže. Bylinný sirup MaxiVita Průduškový působí příznivě na dýchací cesty a napomáhá při rekonvalescenci. Chrání sliznici, snižuje její dráždivost a ulehčuje vykašlávání.

Řadu doplňuje bylinný sirup MaxiVita NaKašel. Neméně účinný a velice oblíbený u maminek s malými dětmi je bylinný sirup MaxiVita Kašlík, který mohou užívat děti již od 1 roku! Pomáhá uvolňovat hlen tvořený v dýchacích cestách a usnadňuje vykašlávání. Zklidňuje podrážděnou sliznici dýchacích cest, a zmírňuje tak dráždění ke kašli.

Zahrádky máte již zazimovány, ale pokud jde o bylinky, stále častěji tvoří neodmyslitelnou součást pokrmů

Šalvěj

Šalvěj má léčivé a hojivé účinky a také odpuzuje hmyz. Výborný je šalvějový ocet nebo máslo. Jako bylina je vhodná pro zklidnění kašle, rýmy, snižuje pocení a napomáhá trávení. MaxiVita přináší na trh bylinný sirup na posílení imunity. Bylinné extrakty obsažené v tomto sirupu podporují přirozenou obranyschopnost organismu, zejména v období chřipek a nachlazení. Bylinky jsou navíc obohaceny o vitaminy C, E a vitaminy skupiny B. Sirup obsahuje 10 vitaminů a bylinných extraktů.

Všechny sirupy jsou k dostání ve vašich oblíbených marketech a drogeriích nebo na www.nasevitaminy.cz. Doporučená prodejní cena za 200 ml je 65 Kč.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.