Hlavní obsah

Umělci u františkánů

Foto: Marcela Levinská

Obraz s reliéfní strukturou.

26. 9. 2008

V ambitu Kláštera františkánů na Jungmannově náměstí v Praze si můžete prohlédnout pozoruhodnou výstavu pětice umělců, na které je k vidění více než 120 děl. Ta si v případě zájmu můžete i zakoupit. Výstava potrvá do 12. října 2008.

Článek

Již druhým rokem se na pozvání Marcely Levinské uskuteční v centru Prahy, v ambitu Kláštera františkánů na Jungmannově náměstí, setkání výtvarníků nejrůznějších profesí. Rozsahem a rozmanitostí v Praze ojedinělá výstava nabízí k vidění i ke koupi více než stovku hodnotných originálních děl.

Vystavující umělci:

Hana Exnarová - sklo a keramika Jiří Kouba - dřevo Marcela Levinská - obrazy Miroslav Liederhaus - kov a sklo Jaroslav Urbánek - kámen

Výtvarník a dílo:

Hana Exnerová - keramiku, porcelán i sklo představila na mnoha výstavách a sympoziích, získala např. cenu jury na Quadrienale uměleckých řemesel v Erfurtu, dnes se zaměřuje na tavené a broušené sklo v kombinaci s keramikou, které navrhuje přímo pro konkrétní interiéry a exteriéry.

Jiří Kouba - dřevo je pro něj inspirací již přes 30 let, lípu, dub i javor tvaruje a dobarvuje originálním způsobem, dřevěné plastiky často doplňuje humornými prvky, na výstavě představí objekty inspirované tvary nábytku.

Miroslav Liederhaus - kovář, vynálezce a umělec, výheň, kladivo a kovadlina mu nestačí, sklo jej očarovalo stejně jako kov, což přirozeně vyústilo v experimenty se železem i sklem foukaným, pečeným, lehaným, na výstavě rozsvítí netradiční světelné objekty.

Marcela Levinská - se špachtlí, tmelem a pískem tvoří obrazy s reliéfními strukturami, stále se vrací k oblíbeným námětům Orientu, Prahy i zátiším s květinovými motivy, vystaveno je přes 80 obrazů, mimo jiné starší i nové obrazy inspirované cestami do Maroka.

Kdo: Hana Exnarová, Jiří Kouba, Marcela Levinská, Miroslav Liederhaus, Jaroslav Urbánek Kde: ambit Kláštera františkánů, Jungmannovo náměstí, Praha 1 Kdy: do 12. 10. 2008 od 10:00 do 19:00 hodin

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek