Hlavní obsah

Umělé nehty? Jak nenaletět!

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Svůj vzhled můžete podtrhnout umělými nehty

13. 5. 2009

Která z nás by nechtěla, aby její ruce vypadaly krásně a pěstěně? Současné vymoženosti v oblasti nehtové kosmetiky jsou ohromné, nabídky nehtových studií nepřeberné. Než se ale rozhodnete to zkusit s umělými nehty, měly byste mít na paměti několik zásadních pravidel. Předejdete tak bolestivým a dlouhodobým zdravotním problémům.

Článek

Asi nejzásadnější je otázka výběru nehtového studia, manikérky a správného materiálu. Přinášíme proto pár rad, díky kterým se vyhnete možným zklamáním:

  • nejlepší jsou ústní reference a praktická ukázka dovednosti profesionální manikérky (není nad to, když vám třeba kamarádka ukáže na vlastních nehtech, co manikérka dokáže a doporučí vám ji)
  • zjistěte si, zda má manikérka nebo nehtová designérka licenci
  • o mnohém svědčí už adresa studia, jeho čistota (sledujte jak čistotu prostředí celého pracoviště, tak hygienu nástrojů, které manikérka k práci používá)
  • ptejte se na způsob dezinfekce nástrojů, na kvalitu speciální lampy, kterou se tvrdí akrylové nebo gelové nehty, buďte zvědavá i na druh používaného materiálu
  • rozhodně s profesionálkou před první aplikací umělých nehtů proberte, zda by pro vás nebyla vhodnější jen přírodní úprava bez akrylu nebo gelu (umělé nehty není zejména napoprvé dobré aplikovat berete-li antibiotika, při chemoterapii a podobně)
  • nenechte se zbytečně „vláčet" módními trendy v nehtovém designu (kytičky, fosforeskující barvy), ale vyberte si podle své osobnosti
  • před první aplikací umělých nehtů zvažte, zda si jejich úpravu budete moci dovolit nejméně jednou měsíčně, jinak by byla návštěva studia spíše na obtíž - odrůstající, neupravený umělý nehet působí neesteticky
Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Vyberte si nehty podle své osobnosti

Riziko? Onychomykóza = plíseň!

Špatné zkušenosti má s umělými nehty jen malé procento žen. Zato si ale v případě komplikací vytrpí svoje. Největší riziko začíná při pilování a zdrsňování nehtů, kdy je nehet nejzranitelnější. Nešikovná manikérka nebo dokonce rádoby šikovná kamarádka, která vám provede doma „bezvadnou manikúru za čtvrtinu peněz", vám může vážně poškodit nehtovou ploténku, a narušit nehet.

Takto poškozený je náchylný zejména na plísně, takzvanou onychomykózu. Její léčba trvá měsíce. Jde o nevzhledné a bolestivé onemocnění. Vzhledem k tomu, že plíseň bývá velmi urputná, měla byste navštívit venerodermatologa co nejdříve. Odborníci mají k dispozici účinné preparáty. Léčba plísně nehtů pokročila i díky českým vědcům, kterým patří světový unikát: jako vedlejší produkt jiného výzkumu objevili „chytrou houbu". Jde o preparát obsahující houbu Pythium oligandrum, kterou dnes obsahují prostředky na ničení nehtových plísní. Jsou dostání bez předpisu.

Ale žádné strachy, když:

  • dodržíte výše uvedená pravidla dobrého výběru nehtového studia
  • nebudete chtít umělé nehty za každou cenu, i když se ukáže, že je váš organismus nesnáší a brání se infekcí a plísní.

Zkrátka, nelámejte to přes koleno, i „obyčejné", čisté a zapilované nehty jsou krásné. A ostatně, dnes je stále modernější návrat k přírodě!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek