Hlavní obsah

Veronika Žilková: Nemám se ráda

Foto: Mona Martinů

Neštěstí ve hře, štěstí v lásce, říká se

Nemám se ráda. Vy sebe snad jo? Líbí se vám vaše vlasy, nohy, zadek? Mně moje teda ne. Nohy mám dole hubený, nahoře tlustý. Zadek velikej a vlasy řídké.

Článek

Jak vám jdou či nejdou sporty?

Já při volejbalu prudký míče nevyberu, tenis nedoběhnu, plavu blbě a z kola padám.

A co Člověče, nezlob se, Kanasta, Prší... když prší???

Většinou prohraju, ale silácky říkám: „No a co? Neštěstí ve hře – štěstí v lásce!" a s obavou se dívám na mobil, jestli mi náhodou nepípla nějaká sms o nevěře toho mýho.

A co v partě? Jste vtipné, oblíbené, pohotové?

Tak to už jsem vzdala v patnácti.

A co oblečení, co máte ve skříni, kufru či batohu??

I když si koupím to, co se nosí, já to nosit neumím.

Takže moje odpovědi na tyto otázky jsou: „Ne, ne, nelíbí, fuj!"

A co vaše odpovědi?

Během roku je člověk zapřažený do pracovního procesu, nemá čas na zbytečné myšlenky a sebepozorování, ale během léta přece jen své pracovní tempo trochu zvolní či má pár dní dokonce dovolenou. Najednou jako by se nahromaděné a potlačené špatné pocity dostaly napovrch. Své prostředí – to je váš domov, kancelář... – znáte a pohybujete se tam bez problémů, a najednou stojíte v nezmapovaném prostředí trochu nahé.

Během léta či dovolené člověk nemůže používat svoje zaběhnuté celoroční stereotypy a prověří své skutečné schopnosti. Schopnost vrátit balon, vydejchat kamarádovu manželku, která je z jiného těsta než vy, nebo se zasmát poslednímu místu, které na vás na dovolené zbylo u stolu.

I když se občas nemám ráda, na světě ráda jsem. Máte to taky tak? Právě to divné letní pomalejší tempo dává čas na radost z toho, že zatím do zeměkoule nenarazila jiná koule, že si šílený odstřelovač vybral jinou zemi a že funguje rčení „žádné zprávy jsou dobré zprávy".

Buďte na světě rády! Když vás tlačí boty, dají se vyměnit, život ale ne. Máte jen tenhle jeden a šmytec. Když vám něco nejde nebo něco nevyjde? Když na vás padne mrzutá nálada a máte „bad day" neboli špatný den???

Nikomu neradím, jen se zuby nehty, stejně jako většina z vás, snažím mít z každého dne radost.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.