Hlavní obsah

Vy zadáváte módní úkol, my „stylujeme"

Foto: Mona Martinů

Roli modelek si tentokrát vystřihla tahle sympatická dvojka

Nemůžete natrefit na šaty, které by vám slušely? Řešíte, s čím kombinovat váš nový módní úlovek? Nebo si nevíte rady s maskováním povoleného bříška? Staňte se naší módní hvězdou a nechte si poradit. Nová pravidla zní – vy zadáváte úkol, my „stylujeme“. Tentokrát jsme „píchli“ sympatické mamince a její dceři s výběrem elegantních outfitů. Inspirujte se!

Článek

Dvojici přihlásila třiadvacetiletá Martina, která si chtěla se svou mamkou Ivou (společnou fotku jsme chvíli museli studovat – která že je ta maminka?) vyzkoušet oblečení, jež je elegantní a ženské, ale zároveň není usedlé a je i něčím zajímavé. „Nemáme rády nudu a šeď,“ hlásila Martina. Správný přístup!

Veškeré instrukce, míry holek a fotky jejich postav jsme předali stylistce Elen, která místo naší dvojky vyrazila na lov po českých obchodech. A aby to modelkám na fotkách slušelo, zaúkolovali jsme i vizážistku Boženku. Ta se Martině a Ivě postarala o vlasy a líčení. Když hvězdy, tak hvězdy!

Foto: archiv čtenářky

Martina a Iva vypadají spíše jako sestry

Na víno ve vínové

Vínová barva je jakousi stálicí zimní sezony, letos ale sklízí více obdivu než kdy jindy. Pro naše čtenářky ji vybrala i stylistka Elen. Martině oblékla šaty s vínovým spodkem (dvoubarevné šaty hrají ve prospěch vaší postavy, hodí se pro ženy, které mají silnější bříško, boky nebo stehna, tmavší barvu směřujte logicky na problematická místa) a přidala trendy kožešinový límec. Maminka si vyzkoušela úzkou vínovou sukni se sáčkem, které stylistka stáhla širokým páskem. Iva má krásnou štíhlou postavu, tak proč na ni neupozornit?

Foto: Mona Martinů

Iva (vpravo): sukně (Topshop, 249 Kč), top (Ann Christine, 329 Kč), sáčko (Topshop, 1995 Kč), pásek (Ann Christine, 79 Kč), perly (stylistky), prsten (Ann Christine, 99 Kč), punčocháče (F&F, 140 Kč/3 kusy), kabelka (Topshop, 349 Kč)

Foto: Mona Martinů

Martina: šaty (Mango, 549 Kč), punčocháče (F&F, 140 Kč/3 kusy), kožešinka (Topshop, 199 Kč), kabelka (Tally Weijl, 319 Kč), prsten (Tally Weijl, 109 Kč), náhrdelník a náramek (stylistky), boty (Mixer, 880 Kč)

Sexy v černé

Jakkoli byly první modely Martiny a Ivy stylově podobné, tady Elen čtenářky vystylovala naprosto rozdílně. Zatímco pro maminku vybrala kombinaci koženkové sukně a svůdné krajky (viděly jste mimochodem náš top seznam 30 krajkovaných sukní?), z dcery udělala sexy rockerku. Čí image se vám líbí více?

Foto: Mona Martinů

Kůže 2x jinak - Martina ji vyzkoušela na kalhotách, Iva na sukni

Foto: Mona Martinů

Iva: sukně (Topshop, 1090 Kč), krajkované sáčko (Mango, 749 Kč), perly (stylistky), boty (Mixer, 880 Kč), punčocháče (F&F, 140 Kč/3 kusy)

Foto: Mona Martinů

Martina: triko (Tally Weijl, 399 Kč), kalhoty (Zara, 899 Kč), sako (Mango, 799 Kč), boty (Topshop, 1660 Kč), korále (Tally Weijl, 149 Kč), náhrdelník s přívěskem (Ann Christine, 159 Kč)

Foto: Mona Martinů

Detail náhrdelníku, se kterým pózovala Martina

Když se holky hodí do gala

Třetí model, který si pro naše modelky Elen nachystala, je ideální pro různé společenské události, které vyžadují formálnější obleček. Pro Ivu stylistka zvolila flitrovanou sukni do pasu, kterou doladila modrým vrškem. Zajímavým doplňkem je bezesporu peříčkové bolerko. To Martina pózovala v šatech s páskem, ke kterým ještě navlékla dlouhé rukavičky.

Foto: Mona Martinů

Iva: sukně (Zara, 399 Kč), punčocháče (F&F, 140 Kč/3 kusy), bolerko (Mango, 999 Kč), top (F&F, 255 Kč), boty (Mixer, 590 Kč), náušnice (stylistky), Martina: šaty s páskem (F&F, 599 Kč), punčocháče (F&F, 140 Kč/3 kusy), rukavičky (Tally Weijl, 129 Kč), psaníčko (Mixer, 800 Kč), náušnice (stylistky), boty (Mixer, 800 Kč)

Foto: Mona Martinů

Iva si nejvíce pochvalovala právě tento model

Foto: Mona Martinů

U Martiny nejvíce zabodoval vínový oufit a kůže

Mise splněna!

Elen zvládla zadání na jedničku, Martina i Iva byly z oblečení nadšené. „Nejvíc se mi líbil první model, ale hodně mě překvapil i ten černý, tuhle barvu vůbec nenosím, ale v tomhle jsem se cítila fakt dobře. Jediné, co bych nemusela mít, jsou ty rukavičky. Ty bych nechala doma,“ říkala Martina. A jak to viděla Iva? „Já jsem se nejvíc našla asi v tom posledním, ale vyrazila bych ve všech třech, Elen se mi opravdu trefila do vkusu.“

Nechaly byste si podobný servis líbit i vy? Přihlaste se na e-mail jana@prozeny.cz. Nezapomeňte připsat vaše módní přání, připojit fotky a vaše telefonní číslo. Pozor, focení bude probíhat v Praze.

Styling: Elen Králová (BACKSTAGE, škola stylistů)

Vizáž: Božena Valovičová (SURFACE, profesionální škola vizážistů)

Děkujeme showroomu s luxusním nábytkem LIGNE ROSET za poskytnutí prostoru k focení.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.