Hlavní obsah

Vybíráte prostěradlo? Inspirujte se našimi tipy!

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

RodinneBaleni.czFoto: VIOLET MOON s.r.o.

Potřebujete poradit s výběrem prostěradla? Nic složitého to není. Poradíme vám, jak na to!

Článek

Prostěradlo má na kvalitu spánku stejný vliv jako například matrace nebo polštáře a přikrývky. Každý druh materiálu má své jedinečné vlastnosti, díky kterým nabízí využití v různých částech roku. V nabídce obchodů dnes najdete celou řadu barev i velikostí, jež ovlivňují naše rozhodovací procesy. Vždy ale věnujte pozornost gramáži, která má na svědomí celkovou životnost prostěradla.

Jemnost jersey prostěradel

Dáváte-li přednost jemnému povrchu, pak vám jersey prostěradla budou vyhovovat. Vyrábí se ze 100% bavlny, a díky tomu nabízí vynikající prodyšnost a absorpci vlhkosti. To ale není vše! Díky mimořádné pružnosti tohoto materiálu je lze vypnout až o 25 % jejich velikosti, a proto se vyrábí bez umělých příměsí.

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

Jersey prostěradlo dvoulůžko – tmavě šedáFoto: VIOLET MOON s.r.o.

Froté – nesmrtelná klasika

Kdo by neznal froté materiál. Najdeme jej v každé domácnosti, ať už v podobě ručníků a osušek, nebo právě prostěradel. Oblíbená smyčková tkanina nabízí dokonalou savost a hřejivost, což mnohým z nás přijde vhod zejména v chladnější části roku. Pokud zrovna nejste milovníkem domácích prací, určitě vás potěší, že froté prostěradla není nutné žehlit.

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

Froté prostěradlo Exclusive jednolůžko – bíláFoto: VIOLET MOON s.r.o.

Prostěradla mikroplyš

U chladných měsíců ještě chvíli zůstaneme a povíme si o mimořádné hřejivosti mikroplyšových prostěradel. Jak už sám název napovídá, jedná se o syntetický materiál, který se svým povrchem podobá kožíškům plyšových hraček. Další výhodou je poměrně snadná údržba, protože mikroplyš velmi rychle schne a nemusí se žehlit.

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

Prostěradlo mikroplyš Exclusive jednolůžko – tmavě fialováFoto: VIOLET MOON s.r.o.

Jak na správný výběr

Jak jsme si již řekli, při nákupech prostěradel hrají důležitou roli také rozměry. Vzhledem k tomu, že si čím dál více lidí nechává vyrobit postel na míru, musejí reagovat také výrobci lůžkovin. A tak dnes není problém sehnat prostěradla atypických rozměrů jak v jersey, tak i ve froté provedení. Ideálním doplňkem k prostěradlům jsou také chrániče matrací, které zajistí maximální pohodlí lůžka. Více informací najdete na www.rodinnebaleni.cz.

Reklama