Hlavní obsah

Zámek? Zábava pro dospělé i pro děti

Foto: Kinský dal Borgo, a.s.

Zámek Karlova Koruna láká svou nabídkou i nejmenší návštěvníky, děti jsou vítány!

Malebný barokní zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou je dílem světoznámého architekta J. B. Santiniho. Zve k návštěvě dospělé a hlavně děti. V dubnu, květnu a červnu je otevřeno o víkendech a o svátcích, v červenci a srpnu pak celý týden mimo pondělí.

Článek

Barokní zámek skýtá mnoho neobyčejných zážitků pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci mají na výběr z mnoha výukových programů, kulturních i sportovních aktivit. Co si můžete vybrat?

  • Prohlídky zámku pro nejmenší návštěvníky s komtesou Norou
  • Výukový program pro ZŠ Baroko a Santini
  • Výukový program pro ZŠ Výchova šlechtických potomků
  • Dětské programy pro MŠ Z pohádky do pohádky a Vánoce letem světem
  • Program s lesní tematikou Zámeckým lesoparkem
  • Pohádková cesta zámeckým parkem
  • Běh parkem s pomocí orientační mapy
  • Komponované programy pro seniory
Foto: Kinský dal Borgo, a.s.

Král Květoslav a královna Jasmína

9. ročník Plesu princů a princezen

Dne 20. května 2018 přijede na zámek Karlova Koruna král Květoslav s královnou Jasmínou a svojí družinou a přivezou pohádky. Královský pár bude přijímat audience malých princů a princezen, pro děti budou připraveny soutěže v zámeckém parku a na nádvoří se uskuteční královský jarmark a kulturní program. Každá malá princezna či malý princ se mohou nechat vyfotit u dvorního zámeckého fotografa.

Foto: Kinský dal Borgo, a.s.

Zámecký koutek pro děti

Pohádková cesta zámeckým parkem

Novinkou letošní sezony bude nová pohádková cesta zámeckým parkem. Každý zámecký park má za svou bohatě tepanou bránou nějaké tajemství. I my ho máme a rádi se o něj s vámi podělíme. V našem parku byl zaznamenán zvýšený výskyt tajemných postav – skřítků a víl. Tyto bytosti střeží park a pomáhají stromům a vy je můžete potkat na naší pohádkové cestě.

Foto: Kinský dal Borgo, a.s.

Karlova Koruna – Pohádkový průvodce

Cesta je otevřena od dubna a následně pak celoročně. Pohádkový průvodce je možné zakoupit v pokladně zámku během otevírací doby.

Po celou letní sezonu bude pro návštěvníky zámku otevřena restaurace Zámecká terasa, která nabízí kvalitní gastronomické služby včetně možnosti uspořádání svateb a eventů. www.zamecka-terasa.cz

Těšíme se na vás!

www.kinskycastles.com

www.karlovakoruna-zamek.cz

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek