Hlavní obsah

Zdraví a v kondici, experti přináší překvapující studii!

Foto: kostkakolobezky.cz

Jarní období je obdobím celkové vyčerpanosti organismu. Lidé se podvědomě těší na pohyb na čerstvém vzduchu

Jarní období je z pohledu biologického rytmu obdobím celkové vyčerpanosti organismu, což přímo souvisí i s psychickou (ne)rovnováhou. Lidé se těší na rozkvétající přírodu a podvědomě se těší na pohyb na čerstvém vzduchu. Každá tělesná schránka tak potřebuje v tomto čase správně rozhýbat a nabudit.

Článek

Vědecká studie provedená českými experty potvrzuje, že jízda na koloběžce má zásadní dopad na zdraví a přímo ovlivňuje celkovou hybnost těla a přispívá k dobré fyzické kondici.

Foto: kostkakolobezky.cz

Při bolesti zad musí primárně dojít k jejich uvolnění, poté přichází na řadu jejich posílení. Z tohoto hlediska je koloběžka ideální

Spojit venkovní volnočasové aktivity a udělat maximum pro své zdraví nyní můžete díky koloběžce. Pohyb na čerstvém jarním vzduchu je pro váš organismus skvělou vzpruhou k posílení imunity a zlepšení kondice. Koloběžka je vhodným sportovním prostředkem pro všechny věkové kategorie od dětí až po seniory.

Koloběžka jako cesta ke zdraví a skvělé kondici

Jízda na koloběžce je unikátní pohybovou aktivitou, kdy se aktivuje většina svalových partií. Má blahodárný vliv na kondici kloubů dolních končetin a nenáročným způsobem tvaruje svalové partie.

„O jízdě na koloběžce často slýchám, že je špatná a nevhodná pro lidi s bolestmi zad. Moje praktická zkušenost je však opačná. Svým klientům s bolestmi zad jízdu na koloběžce s úspěchem doporučuji. Zvláště osobám s potížemi v bederní části páteře – pokud bylo vyloučeno závažné onemocnění. Rozhodl jsem se proto efekt jízdy na koloběžce ověřit pomocí diagnostické části systému Computer Kinesiology,“ vysvětluje prvotní impuls pro realizaci Ing. Otakar Morávek, jeden z autorů studie.

Kdo jede, ten maže...

S trochou nadsázky se dá říct, že pouhá třičtvrtěhodinová jízda na koloběžce působí na tělo jako skvělé „mazadlo“.

 „Pokud bych to měla vyjádřit zjednodušeně – u sledovaných testů docházelo až k nečekanému zlepšení. Významné snížení hodnoty celkové dysfunkce svědčí o výrazném zlepšení funkcí celého pohybového systému včetně zlepšení rovnováhy. Významné snížení hodnot nálezů v jednotlivých úsecích páteře svědčí o výrazném zlepšení pohyblivosti páteře, zlepšení funkcí především bederní páteře. Totéž se dá říct o hybnosti kloubů dolních končetin, a to zejména kyčlí,“ popisuje výsledky pilotní studie MUDr. Věra Hošková, rehabilitační lékařka s mezinárodní atestací a zkušenostmi ze sportovního lékařství.

Foto: kostkakolobezky.cz

Srovnání středních hodnot parametrů testovací části Computer Kinesiology ukázalo zlepšení sledovaných parametrů

Foto: kostkakolobezky.cz

Kineziologické fyzioterapeutické testy rozsahu pohybu (došlo k výraznému zlepšení hybnosti kloubů)

Málokterý sport dokáže zpevnit zádové svalstvo tak jako právě jízda na koloběžce. Při koloběhu dochází ke stabilizaci kyčlí a trupu, což pomáhá odstraňovat bolesti a ztuhlost zad. Oproti běhu také šetříte klouby a navíc zapojujete celé tělo. Důležité je však dbát na výběr vhodné koloběžky, jen tak dosáhnete požadovaného efektu. Více o studii a jak správně vybrat koloběžku se dočtete na webu českého výrobce koloběžek Kostka.

„Výsledkem studie bylo zjištění, že celková dysfunkce pohybového systému u zkoumaných osob, přinesla po jízdě na koloběžce zlepšení o 47,3 %.“

Foto: kostkakolobezky.cz

Jízda na koloběžce účinně snižuje nadváhu a je vhodnou náhradou za již zaběhlé aktivity, jako je třeba běh nebo jízda na kole

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek