Hlavní obsah

Že je malý? Omyl! I na 60 metrech čtverečních se dá luxusně bydlet!

Foto: Archiv firmy Archiv EXX s. r. o., Petr Janžura (16x)

I takto může vypadat malý zrekonstruovaný byt ve staré zástavbě

17. 2. 2014

Starší byty mají své kouzlo – velké prostorné místnosti a vysoké stropy. Nic jednoduchého pro moderní zařizování, ale jde to. Podívejte se, jak se to podařilo v jednom pražském bytě.

Článek

Dvoupokojový byt byste našli v centru metropole. Nejedná se o velký prostor – rozloha je 60 m2. Majitel si přál byt přizpůsobit svým potřebám a obrátil se na odborníky z firmy EXX s. r. o., aby prostor částečně zrekonstruovali a vybavili. Původní dispozice 2 + kk se nezměnila, ale interiér ano. Byt působí celistvě, designér interiér propojil otevřením předsíně a jejím začleněním do obývacího prostoru. Ložnice je samostatná místnost, z komory vznikla praktická šatna.

Výzva, jak má být

Designér Tomáš Zárybnický, který je pod touto zakázkou podepsán, navrhl nejen vybavení bytu, ale i kuchyňskou linku a dekorační předměty včetně svítidel. A výsledek? Na jedničku. Byt nepatří k těm nejsvětlejším, okna jsou jen po jedné straně místností a jsou orientována na sever do dvora.

„Bylo potřeba si předem dobře rozmyslet kompozici, co kde bude, a zda, případně jak to bude účelné. Zařizovat ho bylo pro mě výzvou a doufám, že je majitel spokojený,“ komentuje Tomáš Zárybnický.

Foto: Archiv firmy

Čelní stěna obývacího pokoje je obložena pravou kamennou dýhou s kovovým nádechem. Hlavní svítidlo Nur metamorfosi od Artemide je vybaveno ovládáním a přepínáním barev (cena 40 000 Kč)

Harmonie s překvapením, to je ono!

Zařízení interiéru je kombinací různých typů moderního a kvalitního nábytku. Byt je laděn do příjemných smetanovo-hnědých barev, které vytvářejí promyšlenou a jemnou harmonii, jež potěší vaše oko i smysly. Ale má to svůj rytmus, jednoduchost je narušována a zjemňována dekoracemi, tvary a barvami. Spolu pak vytvářejí koláž, můžete pohledem klouzat od jednoho k druhému a být neustále překvapováni.

Foto: Archiv firmy

Pro větší stolování je tu jídelní stůl Calligaris spolu s židlemi Bontempi. Nad stolem je stejné svítidlo jako nad pultem, a to Skan od firmy Vibia (cena 18 000 Kč)

Foto: Archiv firmy

Pohled do kuchyně. Skleněné police (zatím prázdné) jsou nasvíceny LED pásky do hrany. Spotřebiče jsou Gaggenau

Světla, která mění barvy

Byt jsme navštívili ještě před nastěhováním majitele, proto jsou police zatím prázdné. O to více lze obdivovat dokonalé řešení designu a celkovou koncepci i sladěnost. Svítidla mohou měnit barvy podle potřeby a nálady uživatele.

Foto: Archiv firmy

Postel Poliform působí v ložnici lehce a elegantně. V místnosti je dřevěná podlaha, stěny zdobí skandinávské vzorové tapety Fiona (1400 Kč za roli). Velké ploché svítidlo Big od společnosti Vibia zaujme na první pohled

Nové vybavení dostala i koupelna. Majitel dal přednost sprchovému koutu před vanou, což není na škodu, naopak je v relativně malé místnosti dostatek místa. Také koupelna je laděna do smetanových tónů připomínajících mramor, které se k tomuto typu bytu i konkrétnímu prostoru hodí.

Foto: Archiv firmy

Koupelna je původní, nové jsou sprchový kout a umyvadlová část se skříňkou a s osvětlením

Byt je díky kvalitním materiálům a promyšlené koncepci nadčasový, vybavení bytu vyšlo na zhruba 1 200 000 Kč.

Zdá se vám to jako rozumná investice? Nebo máte úplně jiný vkus? Přijde vám cena úměrná výsledku? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.