Hlavní obsah

Žena, muž a nákupy

Foto: Thinkstock

Přesvědčte ho, že ho nákupy vlastně baví

26. 8. 2010

Pokud nepatříte ke skupině lidí, kteří dobrovolně opustili civilizaci a živí se jen tím, co se jim urodí na záhonku, oblečení si vyrábějí z konopí a lnu a na cesty se vydávají na koni, musíte chodit na nákupy. Jinak si v civilizovaném světě hmotné statky poctivou cestou opatřit nelze.

Článek

Nakupování prostě patří k životu stejně jako třeba sex. Někdy se nám do něj nechce, musíme se trochu přemlouvat, ale když je všechno za námi, máme na tváři blažený výraz uspokojení.

A podobně jako se liší sexuální fantazie mužů od sexuálních fantazií žen, různí se i nákupní preference obou pohlaví. Normální muž rozhodně víc touží po návštěvě ráje kutilů (kde se může pomazlit s nejnovějším modelem elektrické vrtačky, okem zálibně spočine na sadě chromovaných šroubováků a pro radost si koupí deset stříbřitě lesklých vrutů do dřeva), než o návštěvu obchodu s romantickými střevíčky jako pro Popelku (pardon, pro vás). Tak se na něj nezlobte, vy taky jistě neskáčete radostí, když partnera doprovázíte do prodejny rybářských prutů. Pokud tedy sama nejste vášnivou rybářkou.

Život ve společné domácnosti ale přináší i potřebu nákupů v páru. Auto, sedací soupravu nebo třeba lustr by měli vybírat oba společně. Tady už přichází na řadu taktika. Vyhrává ten vynalézavější a aktivnější. Abyste to byla vy, musíte znát soupeřovy silné a slabé stránky a připravit si dostatečnou zásobu argumentů. Chcete červené auto, zatímco váš drahý preferuje černou? Máte dvě možnosti, jak jeho názor změnit ve vlastní prospěch: smutně koukat a dokolečka opakovat, že červené autíčko je veselé nebo zaútočit sofistikovaně: Červená barva obsahuje velké množství suříku, který zamezí předčasnému rezavění. Zvolte ten druhý, uvidíte, že zabere!

Samostatnou kapitolou je nákup potravin. Ten velký, kdy vás čeká návštěva supermarketu plného lidí, kteří měli ten samý nápad jako vy. Aby vašeho drahého nákup bavil, vsugerujte mu myšlenku, že je ve vašich očích udatným lovcem, který pro vaši tlupu jistě vybere tu nejlepší kořist. Muži jsou soutěživí, takže stačí poznámka pronesená jen tak mezi řečí cestou z parkoviště: „Představ si, že Hančin manžel není schopen sám nakoupit na víkend! No, věřil bys tomu? Ještě, že tě mám!“ Uvidíte, jak rychle a bez řečí bude váš nákupní vozík plný.

Dámy, ruku na srdce: všimly jste si, jak dokážeme my, ženy, být na své partnery při nakupování protivné? Nedivme se, že se nám pak negativní energie vrací. Takže pro nakupování platí to samé, co pro sex: jestli si ho chceme užít spolu s partnerem, musíme do akce investovat také trochu sebe samotné. Odměnou vám bude uspokojení – z nákupu nebo hezkého milování.

A ještě jeden tip na závěr: o nákupech, mužích a milování si můžete každý den povídat s moderátorkou Jitkou Asterovou na vlnách rádia Frekvence 1 v pořadu Sexy život. Ta má radu úplně na všechno! Jo, a nakupuje ráda!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.