Hlavní obsah

44 módních „úlovků“ s nápadem

Foto: Yaxi Taxi

Vyjádřete svůj styl pomocí originálních kousků

26. 9. 2011

Milujete originalitu a nevšednost? Rády se oblékáte extravagantně a baví vás vyčnívat z davu? Pak si určitě vyberete některý z našich dnešních módních „úlovků“. Zabrousili jsme totiž mezi značky, které možná ani neznáte. Jedno mají ale společné, budete se v nich na ulicích vyjímat.

Článek

Tak jako existuje spousta žen nakupujících stále ve stejných obchodech, které jsou v každém větším nákupním centru, najde se i druhá polovina dívek a dam, jež volí raději méně známé firmy. Touží zkrátka po jedinečnosti! „Nesnáším, když si koupím tričko, a pak ho za týden vidím na jiné slečně. To bych prskala. Raději si připlatím, koupím si méně věcí, protože za originalitu se holt platí, ale budu svá,“ říká pětadvacetiletá Míša z Prahy. A jak je patrné z diskusí pod našimi články z oblasti módy, spousta čtenářek by s ní souhlasila.

Snoubení elegance, pohodlí a extravagance

To mají společné známější značky jako Desigual, SNOB, Melissa, Mel, které k nám „dorazily“ ze zahraničí, ale i menší české firmy, které si na našem trhu své jméno teprve budují. Někteří své ručně ušité designové kousky prodávají na stránkách Fler.cz, kde najdete spoustu české originální módy, jiní už postoupili do druhého „levelu“. Otevřeli si vlastní obchody i webové stránky nebo jejich zboží najdete v kamenných buticích. Mezi ně patří například Laary Faary, La Femme Mimi, Yaxi Taxi, Hedush či Atom Rat.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Desigual 1500 Kč, Yaxi Taxi 990 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Hedush 640 Kč, Desigual 1500 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Desigual 1500 Kč, snob-shop.cz 3450 Kč

Hra barev i střihů

Všechny tyto značky nabízejí explozi barev, nevídaných střihů a v neposlední řadě rozmanitost materiálů. „Oblečení musí být pohodlné, zároveň střihově zajímavé, a nejlépe se sportovním nádechem a leskem vesmíru,“ říká o aktuální kolekciYaxi Taxi Zuzana Labudová.

A kde berou mladí návrháři inspiraci? „Všude kolem sebe, v lidech, strukturách i konkrétní látce. Většinou si řeknu, co bych chtěla mít v šatníku já, a je to. Nebo když kupuji látky, tak už vidím, co by z nich mohlo být, a pak to v hlavě jen doladím,“ prozrazuje majitelka značky Hedush Hedvika Fröhlichová, jejíž oblečení je určené pro všechny slečny a ženy, které mají rády barvy, hravost a trochu se chtějí odlišit.

Vybrat si tak můžete ležérní pestrobarevná trička, streetové mikiny s výraznými zipy, svetry s divokými vzory, nebo dokonce tylové sukně à la baletka. Hledáte-li však něco decentního, zaměřte se na podzimní kabáty. Zaujmou vás na první pohled propracovaností a šmrncovním detailem, který dokáže vašemu outfitu vtisknout nádech luxusu. Další inspiraci najdete i ve článku Nej šaty podzimu 2011? Tady je máte!.

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše Atom Rat 590 Kč, 1090 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Hedush 540 Kč, Yaxi Taxi 2550 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Scura 990 Kč, Laary Faary 1200 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Atom Rat 1390 Kč, Hedush 1350 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Desigual 1700 Kč, Skunkfunk 3500 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Skunkfunk 1380 Kč, snob-shop.cz 2250 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Desigual 1500 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): La femme Mimi 1590 Kč, Yaxi Taxi 2200 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Yaxi Taxi 2700 Kč, Desigual 2500 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše La femme Mimi 1998 Kč, 4500 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše Skunkfunk 1900 Kč, 2500 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše snob-shop.cz 2990 Kč, 2490 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Desigual 5800 Kč, snob-shop.cz 2495 Kč

Doplňky z plastu i šusťáku

Nejvěrnějšími doplňky v dámském šatníku jsou vždy boty a kabelky. Ty dokážou celkový outfit pozvednout mnohdy až o 100 procent. To dokazuje i náš předchozí článek Zaostřeno na boty. Tyhle nikdo nepřehlédne!.A právě s těmito kousky se můžete předvést. Stačí vyměnit obyčejné tenisky za designovou lahůdku v podobě polobotek z plastu či lodiček v barvách duhy anebo klasickou černou kabelku nahradit modelem z měkké šusťákové textilie s nezvyklým tvarem i barvou.

Pokud však máte dost odvahy se ještě více ukázat, nebojte se oživit svůj podzimní outfit zvířecí kabelkou. A to doslova! Rybí nebo slepičí design značky This&That neujde jistě pozornosti kolemjdoucích. Říkáte si, že je to úlet? Tak se nebojte provokovat a směle do toho.

Foto: differentfashion.cz

Na foto (zleva): Mel 950 Kč, Melissa 1400 Kč

Foto: differentfashion.cz

Na foto (zleva): Melissa 2000 Kč, Mel 1200 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše snob-shop.cz 3980 Kč, 4800 Kč

Foto: archiv firem

Na foto(zleva): Desigual 1800 Kč, Skunkfunk 2500 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Desigual 1300 Kč, Skunkfunk 1700 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše This & That 599 Kč

Tak co, vybraly byste si? My určitě ano.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.