Hlavní obsah

5 tipů, jak vybrat robotický vysavač

Foto: ROBOT WORLD s. r. o.

Robotický vysavač ušetří čas i námahu. Můžete nastavit týdenní plán, podle kterého sám uklízí.

Robotický vysavač ušetří čas i námahu. Můžete nastavit týdenní plán, podle kterého sám uklízí.

Článek

Robotický vysavač je skvělým pomocníkem. Pracuje, i když zrovna nejste doma. Na co se zaměřit při jeho nákupu?

1. Kde bude vysávat

Kolik máte doma místností a jak jsou velké? Velkou roli hrají povrchy podlah. Na koberec potřebujete výkonnějšího robota než na tvrdou podlahu. Pokud nemáte mezi místnostmi prahy, vysavač vysaje celý byt najednou a pak se sám dojede nabít. To zvládnou vysavače s inteligentní navigací a nabíjecí stanicí.

2. Co bude vysávat

Majitelé chlupatých domácích mazlíčků robotický vysavač skutečně ocení. Sesbírá každodenní chuchvalce. Díky speciálním rotačním kartáčům je i údržba robota hračka. PET kartáč má gumové lamely a snadněji se čistí. Na gumových válcích neulpívají téměř žádné nečistoty. U bezkartáčových vysavačů problém s čištěním kartáčů odpadá, ale nejsou vhodné na koberce.

Foto: ROBOT WORLD s. r. o.

Robotický vysavač Symbo patří mezi cenově dostupné. Aktuální cena je 2499 Kč. Jeho používání je velmi snadné

3. Jak bude vysávat

Vysavače se liší způsobem navigace. Náhodný pohyb se hodí pro vysávání v jedné místnosti. Inteligentnější vysavače mají kamerovou nebo laserovou navigaci. Jezdí systematicky a úklid je rychlejší a pečlivější. Pokud máte větší byt, oceníte, když dokáže přejet mezi místnostmi a uklidit celý byt.

Foto: ROBOT WORLD s. r. o.

iRobot Roomba 980 vysává systematicky díky kamerové navigaci. Patří k nejsilnějším robotickým vysavačům na trhu

4. Co bude umět

S cenou robota obvykle roste i výbava. Mezi nejšikovnější funkce patří načasování úklidu. Buď ve formě odloženého úklidu, nebo týdenního plánu. Větší pohodlí při používání zajistí dálkové ovládání. Dražší modely mají navíc WiFi a můžete je ovládat pomocí mobilní aplikace. Užitečným příslušenstvím jsou virtuální bariéry v různém provedení. Zabrání vysavači vjet tam, kam si nepřejete.

Foto: ROBOT WORLD s. r. o.

Samsung Powerbot VR20M707CWDGE je vítězem v iTestu 2018 v kategorii Hi-Tech.

5. Jak vybírat

Není jednoduché se v současné nabídce orientovat. „Vyškolení operátoři dokážou zákazníkům poradit s výběrem robota. Znají výhody i nevýhody jednotlivých modelů,“ říká zástupce firmy robotworld.cz. „Před nákupem si navíc můžete robotický vysavač půjčit domů a vyzkoušet.“

Foto: ROBOT WORLD s. r. o.

Robotický vysavač iRobot Roomba z řady 800 patří k nejoblíbenějším díky kvalitnímu zpracování a spolehlivosti

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek