Hlavní obsah

Buďte vidět: V topech a šatech bez ramínek!

Foto: ann christine

Šaty a topy bez ramínek tohle léto vedou

15. 6. 2012

Skříň plná triček s rukávem i bez, tílek upnutých i volných, šatiček krátkých i dlouhých – neříká vám to náhodou něco? Právě svršky tvoří největší část vaší garderóby, a právě šaty nosíte nejčastěji v létě. Co takhle obohatit zásoby o nějaký pěkný top nebo šatičky bez ramínek? Inspirujte se v našem článku!

Článek

Topy i šaty bez ramínek jsou jednoznačně letní záležitostí a tuto sezonu byste je měly nosit z mnoha důvodů. Odhalují velkou část kůže, takže jsou v horku snesitelnější, a krásně se vám opálí celý dekolt. Poskytují prostor pro poodhalení vaší sametové jemné a hebké pokožky, aniž byste byly považovány za vulgární (krásné pokožky docílíte peelingem, koukněte se na náš článek Peeling: Jak ho používat správně?). Umí být roztomile cudné i dráždivě svůdné a najdete mezi nimi opravdu stylové kousky, které budete chtít nosit do roztrhání! Zjistěte v našem článku, jestli si pořídíte top, nebo šaty!

Topy – vybírejte pečlivě!

Topy bez ramínek jsou skvělou variantou tílek v teplém letním počasí. Pokud doma nějaký máte, určitě samy moc dobře znáte jeho výhody a nevýhody. Mezi nesporné klady patří jednoduchost, vzdušnost a mladistvost, mezi zápory, které od jeho koupě odradily již stovky žen, onen risk, který podstupujete ve chvíli, kdy si vezmete něco, co na svém místě drží jen vaše prsa.

Základem je vybrat si správnou velikost, která by měla být v oblasti ňader dostatečně přiléhavá, abyste se později při neustálém popotahování a kontrolování topu nezbláznily. Zároveň se vám však nesmí zařezávat do kůže – s gumou zařízlou do těla totiž získá i štíhlá žena okamžitě opticky pěkných pár kil navíc! Zvolit byste měly i správnou podprsenku – nenápadnou, ale funkční a spolehlivou. Pak už jejich nošení nepředstavuje žádnou hrozbu. Začněte si užívat jejich barevnost a nevšednost!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 299 Kč, Tally Weijl 400 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 540 Kč, H&M 129 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 150 Kč, Bershka 499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 400 Kč, Bershka 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 600 Kč, Tally Weijl 200 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Tally Weijl 250 Kč, 575 Kč

Volné šaty pro pohodářky

Ano, opravdu je jaro a léto obdobím, kdy nosíte šaty nejčastěji. Velkou roli v tom hraje i optimismus, který je v těchto krásných dnech ve vzduchu, a bezstarostnost, která k tomuto období tak nějak patří. Volné šaty bez ramínek v sobě spojují podobné vlastnosti – bezstarostnost, volnost a svobodu pohybu.

Jděte třeba do těch s korzetovým vrškem a širokou sukýnkou, které působí jemným panenkovským dojmem, chybu neuděláte ani s maxišaty! Nebo zvolte ty, které k tělu přiléhají jen na dvou místech: gumičkou nad prsy a v pase – jsou úžasně ležérní a neuvěřitelně pohodlné a vy se v modelech s květinovými potisky a veselými vzory budete cítit jako na dovolené!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 780 Kč, Bershka 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1599 Kč, Zara 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1050 Kč, Bershka 1299 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 899 Kč, Tally Weijl 650 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 899 Kč, Topshop 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 799 Kč, Bershka 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 780 Kč, Topshop 870 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 750 Kč, Topshop 1260 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 999 Kč, Bershka 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1050 Kč, Topshop 1350 Kč

Šaty upnuté a sexy!

Upnuté šaty bez ramínek jsou kapitolou samy pro sebe. Své nositelce neodpustí ani jeden kilogram navíc, takže si je mohou dovolit nosit jen ženy štíhlé nebo ty se svou postavou maximálně spokojené. Neúprosný postoj k tělesným křivkám však kompenzují tím, že svým nositelkám propůjčují neodolatelný vzhled. Jejich střih totiž kopíruje siluetu těla tak, že se okamžitě stáváte středem pozornosti nejen mužského osazenstva. Hodí se tedy kamkoli, kde vám nebude vadit být za hvězdu!

K jednobarevným šatům jednoduchého střihu zvolte výraznější doplňky – náhrdelník, pásek, psaníčko. Osvěžením jednoduchého střihu mohou být drobné volánky, řasení, efektní zipy či geometrické obrazce, mašle a zajímavě umístěné švy. K naprosté dokonalosti postačí boty na podpatku a smyslná chůze (krásné kousky najdete v článku Ozdobte si nohy: Lodičkami!).

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 960 Kč, Tally Weijl 500 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 249 Kč, Bershka 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1200 Kč, Zara 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1200 Kč, Tally Weijl 650 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 480 Kč, Bershka 699 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 750 Kč, Topshop 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 399 Kč, New Yorker 619 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 780 Kč, Topshop 420 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 650 Kč, Zara 999 Kč

Máte i vy doma nějaký kousek bez ramínek? Pochlubte se nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek