Hlavní obsah

Česko peče cukroví s ProŽeny.cz: Klášterecké štafetky

Foto: Mona Martinů

S Alenkou nám šlo pečení náramně!

25. 11. 2011

Také jste chodili v mládí do cukrárny mlsat krémové štafetky? Vraťte se dnes spolu s dalším dílem seriálu Česko peče cukroví s ProŽeny.cz a naší čtenářkou Alenkou do dětských let! Společně si totiž připravíme sladké oříškové štafetky – samozřejmě trochu jinak. A pozor, jsou luxusní!

Článek

Vzpomínám si, jak jsem jako malý měl po mlsání štafetek plnou pusu od čokolády. Protože mi chutnalo! A když jsem se teď po několika letech do štafetek od Alenky opět zakousl, všechny vzpomínky na to dětské bezstarostné mlsání se mi vrátily. Chcete to zažít také? Pusťte se do dnešního receptu, který jsme nafotili u paní Alenky z Klášterce nad Ohří!

Foto: Mona Martinů

Lehká nervozita na začátku

Na štafetky potřebujete: 70 g hladké mouky, 170 g cukru moučka, 6 bílků, 70 g mletých vlašských ořechů, 250 ml mléka, 3 a půl lžíce solamylu, 3 a půl lžíce cukru moučka, 1 vejce, 200 g másla, čokoládu na vaření a lžíci ztuženého rostlinného tuku.

Bílky vyšlehejte v tuhý sníh – vyplatí se přidat špetku soli, protože sníh pak bude lépe držet. Poté postupně zašlehávejte moučkový cukr, najemno mleté ořechy a nakonec i mouku. Vznikne krásně našlehané vzdušné těsto.

Foto: Mona Martinů

Těsto by mělo být důkladně našlehané

Připravte si dva plechy, které ideálně vyložte silikonovou pečicí podložkou. Pokud ji doma ještě nemáte (doporučuji pořídit!), použijte pečicí papír, který však navíc ještě potřete olejem. Těsto rozetřete do šířky na oba plechy a pečte v troubě na 150 stupňů Celsia asi 15 minut. Troubu dříve neotevírejte, nebo vám sněhové těsto spadne a budete mít po štafetkách!

Foto: Mona Martinů

A rozetřít!

Hra v kostky

Mezitím, co budou korpusy chladnout, můžete připravit krémovou náplň. Do hrnce nalijte mléko, přidejte solamyl, moučkový cukr, vejce a důkladně metličkou zašlehejte. Na vařiči směs zahřejte a krátce povařte, dokud nezhoustne. Chvíli teď budete muset čekat, než vše vychladne. Až bude základ krému studený, zašlehejte do něj máslo.

Foto: Mona Martinů

Základ krému se vaří

Foto: Mona Martinů

Máslový krém nebyl příliš sladký – spíš tak akorát

Upečené placky překrojte napůl. Navrstvěte je na sebe tak, že vždy spodní díl potřete krémem a přiložíte na něj další patro. Vznikne vám tak čtyřpatrový základ, třikrát uvnitř důkladně promazaný. Ostrým (ideálně zoubkatým) nožem ho rozdělte na kostičky. „Vím, že se v cukrárně dříve dělávaly spíše jako stočené ruličky, ale já je odjakživa dělám takhle,“ vysvětlila mi Alenka během pečení.

Foto: Mona Martinů

Placky překrojte na půlky. Kdo chce nižší štafetky, může na sebe přilepit vždy jen dva základy

Foto: Mona Martinů

Vrstva krému nesmí chybět

Foto: Mona Martinů

Před krájením nechte vše raději ztuhnout v lednici

Foto: Mona Martinů

Závěrečné obalování v čokoládě

Ve vodní lázni rozehřejte čokoládu s tukem a štafetky v ní namáčejte dle fantazie a nálady – třeba jen protější hrany nebo celé strany. Nechte na mřížce okapat, ztuhnout a můžete prakticky ihned podávat.

Foto: Mona Martinů

Při namáčení se meze fantazii nekladou

Foto: Mona Martinů

Sláva, štafetky jsou na světě, může se ochutnávat!

A to je tento týden vše! Ale nebojte se, pokud s námi počítáte, a počítáte dobře, zbývá nám ještě dalších 15 dílů vánočního pečení plných originálních receptů. Hezký víkend a na viděnou opět v pondělí!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama