Hlavní obsah

Chcete si užít letní dovolenou? Těchto 5 tipů vám to zaručí

Foto: pexels.com

Léto máme na dosah a dovolená volá. Měl by to být čas odpočinku, načerpání nových sil, ale i nezapomenutelných zážitků

Znáte to, máte rezervovaný luxusní hotel v exotické destinaci, vypsanou dovolenou, nakoupených několik hříšně drahých plavek, ale něco vás neustále vytrhává z prázdninové nálady. Podle psychologů totiž většina lidí jednoduše neumí odpočívat.

Článek

Přinášíme vám 5 ověřených tipů, které vám pomohou připravit se na dovolenou a nastavit všechny smysly na ničím nerušený oddych.

Foto: unspash.com

Když se stupnice teploměru vyšplhá ke třicítce, přináší to s sebou únavu. A protože řada cestovatelů upřednostňuje cestování po vlastní ose, měli by se na dlouhé cesty jaksepatří vybavit

1. Připravte svoje tělo na zvýšenou zátěž

Naše tělo je cestováním vystavené mnohým nástrahám. Klimatizace v letadle, cestovní nervozita, exotická jídla, sportování a pobyt na slunci mohou nepřipravenému organismu způsobit nemalé problémy. Několik týdnů před odletem je proto vhodné zvýšit příjem vitaminů, hlavně betakarotenu, vitaminu B, C a rovněž probiotik.

2. Pečujte o své zdraví

Bezstarostná nálada může vést k nepozornosti a snadno vám mohou uniknout varovné signály těla, které na změnu prostředí reaguje citlivě. Přibalte si do kufru léky proti střevním problémům a bolesti a krém na zklidnění spálené pokožky. Léto není jen obdobím, kdy si vychutnáváme slunce a pláže, ale i obdobím, kdy roste riziko bakteriální a kvasinkové infekce, které dovedou znepříjemnit každou dovolenkovou idylu.

Samozřejmostí v hygienické tašce by proto měl být i intimní sprchový gel, případně tablety na řešení už vzniklého problému. Sázkou na jistotu jsou například produkty Beliema® od společnosti Idelyn®, které jsou vhodné při obou typech problémů.

„Kvasinkové a bakteriální infekce si u žen, které jimi trpí vyžadují relativně přísný režim – dávat pozor na neprodyšné oblečení a měnit si mokré plavky za suché,“ vysvětluje gynekolog Tomáš Fait. „Důležité je udržet populaci laktobacilů v pochvě, která udrží ostatní škodlivé bakterie ve správném množství – nepřemnožené. Toho můžeme dosáhneme prostřednictvím vaginálně podávaných laktobacilů, které v sobě obsahují Beliema Effect vaginální tablety. Přirozenou mikrofloru můžeme podpořit též používáním Beliema Expert Intim Gelu nebo Krému, díky obsahu prebiotické složky,“ dodává.

Původ infekce je často identifikován nesprávně, a tak i zvolená léčba nemusí být účinná. Proto je dobré používat na léčbu produkt, který řeší jak bakteriální, tak i kvasinkovou infekci.

Foto: pexels.com

Dovolenou můžete trávit aktivně či na lehátku, na tom nezáleží, ale zkuste nemyslet na práci

3. Dejte si pauzu od technologií

Namísto surfování na sociálních sítích si přečtete knihu, ke které se nemůžete už od Vánoc dostat. Oddych od technologií prospěje mysli i unaveným očím a pomůže vám utéct z reality, kterou by vám vaši přátelé pravidelně připomínali fotkami z kanceláře a dopravních kolon.

4. Neplánujte si příliš mnoho aktivit

Snažíte se za dobu pobytu procestovat celé pobřeží, vyzkoušet všechny plážové atrakce, každý večer vyrazit do jiného baru, protancovat noc a od rána obdivovat památky? To je možná důvod, proč se z dovolené vracíte domů unavené a vystresované. Určete si 3–4 hlavní aktivity, které chcete absolvovat, a ty si rozložte po dobu celého pobytu. Takto nebudete v časovém stresu a zvolený program si můžete upravit podle aktuální nálady.

Foto: pexels.com

Sbalte si vše potřebné, a negativní emoce naopak nechte doma

5. Nechte svoji mysl oddychovat

Před odjezdem na dovolenou si „vyčistěte“ pracovní kalendář, dokončete rozpracované projekty, oznamte klientům i kolegům svoji nepřítomnost a najděte za sebe zástupce. Poproste kamarádku, aby vám chodila pravidelně zalévat květiny a před odjezdem ukliďte byt, abyste se nevrátili do nepořádku. Jen tak si vaše mysl oddychne a odpoutá od povinností, které by vás mohly zneklidňovat během volných dní.

Foto: unsplash.com, walmark.cz

Vědeli jste, že 93 % žen užívajících přípravky Beliema by produkt doporučilo? (Zdroj: Průzkum spokojenosti zákazníků, 2019, CZ&SK, 410 respondentů)

Letní S.O.S

Zdravotnický prostředek Beliema® Effect vaginální tablety obsahuje probiotický kmen Lactobacillus acidophilus a kyselinu mléčnou, které pomáhají obnovit a stabilizovat rovnováhu vaginální mikroflóry a zároveň redukovat nepříjemné příznaky vaginálního zánětu, jako je svědění, podráždění, pálení, neobvyklý výtok či nepříjemný zápach.

Naopak kosmetické přípravky intimní mycí gel a uklidňující krém Beliema® Expert obsahují speciální ochrannou prebiotickou složku BioEcolia®, kyselinu hyaluronovou, která podporuje hojení a zvlhčuje sliznici i pokožku. Kromě toho obsahují také kyselinu mléčnou a boritou, které obnovují přirozené vaginální pH, a uklidňující složky aloe vera (gel) a měsíček lékařský (krém).

Více na webu www.idelyn.cz

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek