Hlavní obsah

Co se děje s mužem v přechodu

Pokles hladiny testosteronu je po 30. roce věku pozvolný a přirozený. Negativními příznaky může být pokles energie a libida

Testosteron = muž (mužství). Pohledný, plný energie, rychlý. S touhou něco dokázat a odvahou riskovat. Kolem dvacátého roku věku nic nereálného. Ale později?

Článek

I mužské tělo se s přibývajícími roky vyvíjí. U mužů nad 30 let dochází k přirozenému úbytku testosteronu, a to každým rokem asi o jedno procento. Pokles hladiny testosteronu může zapříčinit ztrátu svalové hmoty, rychlejší hromadění tuku či fyzickou a duševní vyčerpanost. K pocitu ztráty „mužství“ nepřidá ani dnešní uspěchaná doba, plná stresu, nedostatku spánku nebo nevyvážený jídelníček. V momentě, kdy muž začne pociťovat negativní důsledky poklesu hladiny testosteronu, není důvod se s nimi smiřovat, a už vůbec ne hned po třicítce.

Negativním důsledkům klesající hladiny testosteronu musí čelit každý muž

Jak se bránit?

Nejlepší obranou proti nežádoucím příznakům klesající hladiny testosteronu je sport a fyzická aktivita.

Další vhodnou prevencí je pravidelné užívání doplňku stravy TestoMax, který je vyvinutý speciálně pro muže po třicítce. Složení TestoMaxu podporuje r ůst svalové hmoty (pískavice řecké seno), pomáhá podporovat a udržet rovnováhu metabolismu tuků (pískavice řecké seno), přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi (zinek), přispívá ke snížení míry únavy (vitamin B6), přispívá k normální plodnosti (zinek) a k normální psychické činnosti (hořčík).

Proti negativním vlivům spojeným s klesající hladinou testosteronu se dá bojovat přírodní cestou

Více svalové hmoty a sebevědomí

Vědecká studie (Poole Ch. et al.: J int Soc Sports Nutr. 2010, 7.34) prokázala, že užívání pískavice řeckého sena podporuje růst svalové hmoty. Po dobu osmi týdnů byly testované skupiny A a B podrobeny stejnému pravidelnému silovému tréninku. U skupiny A byl ve srovnání se skupinou B zaznamenán až 2x větší nárůst svalové hmoty než u skupiny B. Skupina A užívala 500 mg pískavice řeckého sena denně; skupina B užívala placebo.

Obsah denní dávky pískavice řeckého sena v TestoMaxu je 600 mg. Každá tobolka TestoMaxu při dlouhodobém užívání tak podporuje růst svalové hmoty a udržuje rovnováhu metabolismu tuků. To mužskému organismu následně může přinést větší vitalitu, sílu a lepší fyzický výkon, a tím i lepší život. Více na TestoMax.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek