Hlavní obsah

Co všechno jde udělat z balonků? 8 triků, které oceníte

Foto: Jakub Jurdič

Zůstalo vám z oslavy dost nepoužitých balonků? Máme pro vás pár tipů, jak je využít v domácnosti. Rozhodně totiž nejsou jen dobrou slavnostní dekorací!

Článek

Neumíte si představit, že byste s balonky udělali něco jiného, než že je nafouknete a zavěsíte či pustíte? Pak pro vás máme další tipy na jejich využití. Získáte díky nim opravdu praktického pomocníka.

Nafoukaná pozvánka

Chystáte pozvánky na oslavu? Tak to se balonky hodí, protože díky nim můžete své budoucí hosty i trochu pobavit. Stačí balonek nafouknout a permanentním fixem na něj napsat třeba to, kde a kdy se bude oslava konat. Pak nechte nápis dobře zaschnout, balonek zas vyfoukněte a zakomponujte do pozvánky.

Foto: Jakub Jurdič

To, co napíšete na nafouknutý balonek, se při jeho vyfouknutí zmenší, ale zůstane viditelné po opětovném nafouknutí

Obal na držadlo

Za pomoci balonku můžete snadno obalit držadlo nože, ale třeba i vařečky nebo štětky, dokonce i kliku od dveří. Pokud víte, že se chystáte řezat červenou řepu, která by mohla obarvit dřevěné držadlo, můžete mu dopřát ochranu v podobě gumové vrstvy.

Foto: Jakub Jurdič

Nachystejte si balonek (ideálně ten dlouhý) a nafoukněte ho. Nezavazujte, jen přidržujte, aby neunikal vzduch. Z druhého konce tlačte rukojeť či předmět, který chcete obalit, do balonku a pomaličku upouštějte vzduch – až bude rukojeť uvnitř, vypusťte všechen vzduch

Zabalte oblé tvary

Nejste moc zruční a zabalit dárek oblých tvarů je pro vás těžké? Pak je pro vás balonek vyloženým požehnáním. Stačí mu odstřihnout vrchní část a do ní vložit předmět, který chcete zabalit. Balonek se přizpůsobí zcela tvaru a vypadá dobře – a když použijete nenafouknuté dlouhé balonky jako mašličky, bude výsledek zaručený!

Foto: Jakub Jurdič

Balení do pružného materiálu z balonku se hodí spíš pro drobnější krabičky či předměty

Ledové bomby

Hlavně během parného dne oceníte chlazení za pomoci ledových koulí. Ty si připravíte naplněním balonků vodou a vložením do mrazáku.

Foto: Jakub Jurdič

Led můžete z balonků vyloupnout a dát třeba do kbelíku s vodou, do kterého láhve s pitím naskládáte. Můžete je ale nechat zavázané v balonku a až se rozpustí, opakovaně vracet do mrazáku

Květiny v balonku

Foto: Jakub Jurdič

Potřebujete v létě převézt řezané květiny a bojíte se, že bez vody nevydrží? Pak pomůže balonek, do kterého nacpete trochu vaty a nalijete vodu. Jestliže do něj pak vsunete stonky květin a upevníte, budou mít zdroj vody a vy můžete být v klidu

Chraňte čerstvou ránu

Foto: Jakub Jurdič

Zákon schválnosti praví, že si těsně před odchodem k rybníku rozříznete prst a pak máte problém s tím, že si nechcete čerstvě zalepenou ránu máchat v ne moc čisté vodě. Nemusíte, pokud si z dlouhého balonku vyrobíte návlek, který ránu i náplast spolehlivě ochrání

Vázička ze sklenky

Potřebujete rychle vázičku, ale není po ruce? Můžete ji bleskově vyrobit ze skleničky. Stačí, když ji vložíte do balonku, kterému jste ustřihli úzké hrdlo. Vznikne tak velmi zajímavá dekorace!

Foto: Jakub Jurdič

Když necháte v balonku jen malý otvor pro nalití vody, máte šikovnou vázičku na jeden květ, který se vám ani nebude nikam kácet a hrozit, že se nádoba převrhne

Místo ztraceného víčka

Jistě to taky znáte – víčko od zavařeniny, hořčice nebo okurek, jako by mělo nožičky a hned jak jste ho sundali ze sklenice se ztratí. A co potom, když potřebujete zbytek uložit a nemůžete ho najít? Samozřejmě, že nechcete dávat do lednice otevřenou sklenici – takže proč ji neuzavřít právě s pomocí balonku.

Foto: Jakub Jurdič

Postup je stejný, jak v případě obalování držadla nože – balonek nafoukněte a přitlačte ho na sklenici. Upouštějte z něho postupně vzduch a přitom tlačte tak, aby ve výsledku vytvořil pevně sedící víčko. Jen je z hygienických důvodů lepší, aby se materiál balonku nedotýkal obsahu sklenice

Patří i k vašim oslavám balonky? A jak se díváte na výzvu, aby se z ekologických důvodů přestaly vypouštět? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek