Hlavní obsah

Dárek pro mimi? In je dukát do kolébky

Vybíráte dárek k narození miminka? Pomozte uchovat krásnou tradici

Tradice, která již téměř vymizela z našich myslí, se vrací. Dukát z ryzího zlata nebo tolar z ryzího stříbra připomíná hodnoty starých dobrých časů.

Článek

Babičky, dědečkové, tetičky, ale ani kamarádky novopečených maminek nechtějí, aby zanikla jedna z nejkrásnějších tradic spojených s vítáním miminka na svět. Přejí mu tím do života blahobyt a štěstí.

„Tato tradice byla známá už v dobách renesance. Například Rožmberkové dávali svým dětem do kolébky ozdobný zlatý knoflík, který postupně nahradily zlaté a stříbrné mince,“ říká Lukáš Jokl, marketingový manažer z České mincovny.

Od šlechty tuto módu časem převzaly všechny vrstvy obyvatelstva, bohatí měšťané i nejchudší venkované. Mince se stala první investicí do budoucnosti novorozeněte a rodiče ji pro něj opatrovali až do dospělosti.

Obnovení tradice

Česká mincovna, jež razí všechny české mince, které nosíte v peněženkách, se rozhodla, že tuto tradici nenechá zaniknout. Proto vznikly různé varianty – od cenově dostupných pro každého až po ty dražší.

Sada mincí z roku narození – bude vědět, čím platili jeho rodiče

Velmi oblíbená je sada oběžných mincí Narození dítěte. V tomto elegantním dárkovém balení se ukrývají všechny aktuální české mince – 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč. Tyto platné mince, které neprošly oběhem, jsou doplněny roztomilým žetonem s motivem spícího miminka. Jde o krásnou upomínku toho, čím platili rodiče miminka v době jeho narození.

Sada oběžných mincí je cenově dostupným dárkem pro každého

Stříbrný tolar k narození dítěte

Stříbrný tolar k narození miminka je častým dárkem mezi rodinnými příslušníky, v oblibě ho mají především strýčkové a tety. Stejně jako u sady oběžných mincí je i v balení stříbrného tolaru pro miminko prostor k uvedení všech důležitých údajů o děťátku – jména, data narození, porodních měr, váhy apod. – a samozřejmě i prostor pro osobní věnování. Více o stříbrném tolaru jako dárku pro miminka.

Na stříbrný tolar je možné vyrýt osobní věnování. Má pak velkou osobní hodnotu

Zlatý dukát k narození dítěte

Tento dárek často kupují babičky a dědečkové – nebo se na něj skládá více členů rodiny a věnují ho jako společný dárek. Je to pro ně vzpomínka i úcta k tradici.

Na zlatý dukát často nechávají vyrýt osobní věnování

I zlatý dukát je uložen ve speciálním dárkovém balení. Více o zlatém dukátu pro miminko.

Moje první cihlička zlata

Oblíbeným dalším dárkem je i zlatý dukát ke křtu. Prakticky smýšlející zákazníci tak pro miminko často volí dárek Moje první cihlička.

Dárky pro miminka najdete na promiminko.ceskamincovna.cz

Dárky pro miminka najdete na promiminko.ceskamincovna.cz

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek