Hlavní obsah

Do Barcelony na tah!

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Sbalte se a hurá do Barcelony

Venku je stále nevlídně a šedivo, což takhle zpříjemnit si čekání na jaro výletem někam, kde svítí sluníčko a večer vám nehrozí, že umrznete? Navíc zahlédnete moderní architekturu, třímetrové žraloky a ucítíte moře... Ano, to je Barcelona!

Článek

Za letenku moc nedáte

Nejlepší způsob, jak se do katalánské metropole Barcelony dostat, je pochopitelně letadlem. Cestu můžete pořídit i za cenu do dvou tisíc korun. Ale dávejte si pozor - některé společnosti létají do poměrně vzdálené Girrony (ta je sto kilometrů od Barcelony).

Začněte na La Rambla

Hlavní tepnou Barcelony je třída La Rambla, kterou můžeme připodobnit k našemu Václavskému náměstí. Táhne se od Katalánského náměstí až k moři. Na Ramble můžete vidět oživlé sochy, které vás jistě uhranou svou autentičností - skutečně byste neuhodli, že jsou to živí lidé. Celá Rambla je „roubená" mnoha různými bistry a restauracemi, kde se tak příjemně sedí u drinku. Pokud si chcete užít trochu toho nefalšovaného barcelonského nočního života, zavítejte do klubu Fellini. Ten najdete v dolní části Rambly. Za vstup zaplatíte kolem 15 euro, ale většinou je v ceně i jeden drink. Nemělo by vás překvapit, že klub se plní až tak kolem jedné hodiny v noci - do té doby zeje prázdnotou. Poté se však zábava rozjede a věřte, že Španělé za to umějí vzít!

Za žraloky do akvária

Od konce Rambly je to jenom kousek na náměstí Kryštofa Kolumba a také k úžasnému podmořskému akváriu, které se nalézá blízko přístavu. Vstupenka vás sice přijde na 25 euro, ale návštěvy nebudete litovat.Kromě prohlídky všelijakých mořských potvor a ryb totiž můžete nastoupit na speciální jezdicí chodník a nechat se provézt pod dnem akvária. Nad vašimi hlavami tak budou majestátně plout třímetroví žraloci a jiní mořští živočichové.

Poté, co vyjdete nabuzeni z akvária, je asi nejlepší čas zajít si užít trochu toho shoppingu. A hned vedle akvária máte nejlepší příležitost. Nalézá se zde totiž nákupní centrum Mare Magnum, ve kterém si můžete patřičnězařádit v mnoha různých obchůdcích včetně řetězců, které znáte od nás. A to dost často za ceny výrazně nižší!

Foto: z.about.com

Klenotem Barcelony je Sagrada Familia

Novodobá katedrála, ale i gotické uličky

Pokud se chcete jen romanticky toulat městem, Barcelona vám takových míst nabízí skutečně hodně. Zajímá vás historie? Pak si zaskočte do Gotické čtvrti, kde se ve spleti starobylých uliček krásně ztratíte. A pokud jste příznivci umění, můžete si prohlédnout některé ze staveb věhlasného stavitele Gaudího. Pohledem na Casa Azul, nebo na světoznámou katedrálu Sagrada Familia (která mimochodem není stále dokončená a Španělé se na ni sbírají) budete uchváceni. Neuvěřitelných pohledů se vám také dostane, pokud se projedete lanovkou z vrchu Montjuïc. Ta totiž vede přes celou část města až do přístavu, který jistě také stojí za zhlédnutí.

Město pro každého

Barcelona je město, které mě prostě nadchlo. Přátelská atmosféra, přátelské ceny a velmi příjemné klima v akždém ročním období jistě ocení každý. Navíc v létě můžete návštěvu památek spojit s koupáním v moři. Už se těšíte?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek