Hlavní obsah

Editorial: O kvalitním jídle i diskusích

Foto: Greta Blumajerová

Kvalita potravin je vaším oblíbeným tématem. Věnujeme se mu i tento týden

15. 4. 2013

Rozebírat kvalitu potravin baví vás i nás. Tento týden jsme se na to, co jíme, podívali z trošku jiného úhlu. Rukama nám prošla mrazená zelenina, hotovky z hospody i „sekačky“ ze supermarketu.

Článek

Kolegyně Renata se tentokrát zaměřila na mrazené zeleninové směsi. Zajímalo ji, jestli se po rozmrazení alespoň částečně podobají obrázku, kterým výrobce vyšperkoval obal. Chtěla vědět i to, jestli poměr zeleniny skutečně odpovídá složení, jež výrobce deklaruje, zda jsou všechny kousky poživatelné, nebo část z nich poputuje rovnou do koše. Výsledek si můžete přečíst už dnes odpoledne.

Foto: Marie Bartošová

Náš módní tým se tentokrát zaměřil na to, jak dostat do jarního šatníku sportovní prvky. Jak se jim to povedlo, se dozvíte už zítra!

Zítřejší test by zase neměli opominout milovníci tradičních českých hotovek. Ukážeme vám totiž, kolik tuku zkonzumujete při pojídání svého oblíbeného pokrmu. A rozhodně to budou zajímavé počty. Ve středu si zase můžete přečíst, jak kvalitní jsou sekané, které koupíte v supermarketech. Zhodnotily je pro vás Jana Ch. a naše odbornice na značení potravin Veronika Křepelková.

Foto: Marie Bartošová

Při focení tentokrát asistovala i kočka fotografky Marušky. Asi se jí volba stylistky opravdu líbila:-)

Snad vás potěší i dvě novinky, které spustíme tento týden. První se týká diskusí, v nichž jsme zřetelněji oddělili příspěvky a reakce na ně. Hlavní komentář jsme zvýraznili barvou, reakce na něj jsme pak posunuli mírně vpravo. Orientaci vám ulehčí i vodicí linky. Druhá změna se týká fotogalerií – nově najdete popisky i u fotografií zařazených pouze ve fotogalerii.

Přeji vám příjemný týden!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek