Hlavní obsah

Espresso, má láska!

Foto: Philips

Ráno bez voňavé kávy není ráno! Víte, jak si připravit tu nejlepší?

Víte, jak si doma připravit stejně lahodné espresso nebo cappuccino, jaké dostanete v kavárně?

Článek

Neumíte si představit ráno bez silného voňavého espressa? A odpoledne, když se vám chce spát nebo máte chuť na sladké, vás pravidelně zachraňuje cappuccino nebo latté? A když k vám o víkendu dorazí kamarádky na dámskou jízdu, ráda jim naservírujete něco extra, třeba módní flat white? Pak jistě víte, že káva je a) zdravá, protože obsahuje celou řadu antioxidantů a důležité vitaminy skupiny B; b) vyžaduje kvalitní zrna a přístroj, který vám je přemění v dokonale lahodný nápoj. A protože nikoho nebaví studovat návody nebo si lámat hlavu, jaké že funkce vlastně kávovar nabízí a jak se spouští, je fajn najít takový, který veškerou práci udělá za vás.

Foto: Philips

Saeco Xelsis umožňuje experimentovat. Můžete ubírat sílu nápoje či objem pěny a ochutnat až 15 různých kávových nápojů

Itálie, Mekka kávy

Češi postupně propadají kouzlu plně automatických kávovarů, i když ještě zdaleka nedosahujeme úrovně Německa nebo Rakouska, kde vlastní plně automatický espresovač zhruba třetina domácností. S nápadem vyrábět domácí automatické espresovače přišla italská značka Saeco, která je nabízí již od roku 1985 a od té doby je permanentně zdokonaluje. Zakládá si také na tom, že je vyrábí v Evropě, svůj nejluxusnější model – Saeco Xelsis – pak přímo v Mekce kávy Itálii.

Foto: Philips

Můžete připravit až dvě kávy najednou a technologie Latte Perfetto vám zajistí luxusní mléčnou pěnu

Silná, nebo slabší káva?

Nadšené kávové experimentátorky ocení fakt, že Saeco Xelsis dokáže připravit 15 různých kávových nápojů. Bez potíží vám vykouzlí americano nebo flat white, ale zvládne samozřejmě i bezchybné espresso nebo cappuccino. Nemusíte nic složitě studovat, ovládání tohoto prémiového kávovaru je velmi jednoduché díky přehlednému dotykovému displeji. A co je ještě lepší, můžete podle sebe přidávat či ubírat sílu kávy, teplotu i objem pěny nebo do šálku nejprve napustit mléko a až potom kávu. A až si vyladíte kávu k dokonalosti, můžete si dané nastavení uložit a od příště už ji pít jen v tomto podání.

Foto: Philips

Italové Saeco Xelsis nejen navrhli, ale také vyrobili. Prémiový design navíc doplňuje jednoduché ovládání

Pěna a vůně

Milujete kávu s poctivou porcí mléčné pěny? Ne každý kávovar si s její přípravou dokáže poradit, ale Saeco Xelsis vám ji díky technologii Latte Perfetto zařídí stejně lahodnou jako od profesionálního baristy. A pokud na kávě milujete hlavně její vůni, 100% keramické mlýnky zaručí, že při mletí zrn nedojde k jejich přepálení a její původní aroma zůstane zachováno. Hmmm, cítíte?

Více zjistíte na www.philips.cz/saeco-xelsis, případně se můžete inspirovat tipy na přípravu domácího espressa a dalších kávových nápojů.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek