Hlavní obsah

Fetiš: Naše 13. komnata

Foto: shutterstock.com

Předměty touhy mají různou podobuFoto: shutterstock.com

Tajemný fetišismus! Co skrývá a kdo je to fetišista? Co všechno ho vzrušuje? Je pro okolí nebezpečný? A pozor! I tloušťka může náramně rajcovat!

Článek

Fetiš. Co to vlastně znamená? Předmět touhy, který se střeží jako oko v hlavě. Jistá pomůcka, předmět (kalhotky, boty, punčochy), část těla (chodidla, prsa, vlasy) nebo moment, situace, bez níž nejde sexuálního uspokojení dosáhnout (pouze na určitém místě, za nějakých předpokladů, postupů).

Terapie a léčba fetišistů se většinou nedá považovat za úspěšnou, ale na druhou stranu se dá říci, že pokud fetišista nijak svým zvláštním „koníčkem" nikomu neubližuje a jeho protějšek je s jeho stavem obeznámen a hlavně smířen, není žádný zvláštní důvod k obavám. I když... Pokud mají pro fetiš slabost oba z partnerů, jejich sexuální soužití je nejspíš v pořádku, ale jakmile se jedná pouze o toho jednoho, k problému je přeci jen o krůček blíž. Předmět nebo pomůcku může fetišista začít stavět na první místo svého zájmu, čímž svého partnera odsunuje na druhou kolej.

Každopádně pro představu uvádíme některé méně obvyklé fetišistické praktiky, jež jsou pro někoho vzrušující a přinášejí mu tak do sexuálního života světlo. V některých případech se opravdu nedá hovořit o bezpečném počínání...

Kila navíc

Čím korpulentnější dáma, tím lepší, neboť tloušťka jako handicap? Nesmysl! Fetišisté tloušťky se sami snaží přibrat, zakulatit se, mít faldíky a obdivují vše překypělé a prostorově výraznější... Vzrušuje je zabořit se do měkkého. Většinou tenhle fetiš přitahuje muže drobnější postavy. Snad kvůli pocitu, že ho mohutné tělo partnerky pohltí.

Foto: shutterstock.com

Mnozí preferují dámské střevíčkyFoto: shutterstock.com

Boty, chodidla a punčochy

Tenhle fetiš patří asi k nejznámějším a také se poměrně často objevuje v pornofilmech i časopisech, byť přímo nespecializovaných na tento druh sexuální touhy. Hodně mužů považuje za vrcholně vzrušující čichání nebo olizování dámských chodidel nebo bot a dokonce na internetu obchodují s použitými a obnošenými lodičkami, teniskami... (Tuto revoluci zdá se rozpoutal fotograf jménem Elmer Batters, který v 90. letech vydal výbor svých fotografií tiskem. Momentky zachycují s neskutečným citem a vnímavostí ženské nohy v roztrhaných punčochách.) A punčochy jsou jakýmsi symbolem sexu. V kombinaci s podvazky velmi inspirativní. V tomto případě je to ale myšleno opravdu velmi do hloubky, takže fetišista k nim opět čichá, dotýká se jich, hladí, popř. je přímo navléká. Že to není raritou, může se každý přesvědčit na mnoha amatérských videích kolujících napříč internetem.

Obryně

Někteří si přejí být přemoženi mohutnou, silnou či vysokou ženou nebo mužem, možno i na vysokých podpatcích, popisuje Anna Span v knize Erotické domácí video. Aby se tyto situace zvěčnily na fotografie co nejlépe, pořizují se snímky ze země pro dokonalou iluzi. A fetišisté si představují svého dokonalého přemožitele...

Fetiš kluby

Fetišisté mají po celém světě své sexuální kluby, kde se beze strachu z mínění okolí oddávají své specifické zálibě. Může to být ještě například hra na koně a jezdce (i s propracovanými kostýmy včetně speciálně vyrobených kopyt) nebo třeba jakási iluze znečištění v podobě různých barev na tělo či obklopení nafouknutými balonky, které „v závěru" musí prostě bouchnout.

Vášně jsou opravdu nevyzpytatelné, ale jak již bylo řešeno: Pokud nikoho neohrožují, dá se s nimi v rámci možností „vyjít". Tak, a my jsme zase pokročili o kousek dál v poznávání sexu i z té druhé stránky.

A co vy? Máte také ukrytý nějaký svůj oblíbený předmět ve své 13. komnatě?

Reklama

Související témata: