Hlavní obsah

Jak na nákup ručníků a osušek

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

uvodni fotka

Zanedlouho tu bude letní sezona, a tak je nejvyšší čas pro nákup ručníků a osušek

Článek

Mnoho z vás se nemůže dočkat, až vyrazí konečně k vodě. Letní sezona již doslova klepe na dveře, a tak nastává nejvyšší čas si pořídit kvalitní ručníky i osušky, které využijete na pláži, při sportu i doma. Ačkoliv je nabídka obchodů vskutku široká, vždy je lepší dát si na čas a výběru ideálních produktů věnovat více pozornosti. Plážové osušky by měly být dostatečně odolné, savé a měkoučké na dotek, proto se při výběru řiďte především gramáží. Zde platí jednoduché pravidlo, čím vyšší je hodnota gramáže, tím bude osuška savější a odolnější vůči mechanickému poškození. Z tohoto důvodu vybírejte výrobky s gramáží minimálně 450 g/m2.

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

Bambusová osuška ARYA – světle zelená 70 x 140 cm

Komfort bez bakterií

Přenášení vlhkých věcí s sebou přináší i nepohodlí spojené s nežádoucím zápachem a množením bakterií. Tomu dnes lze snadno zabránit tím, že si pořídíte bambusové ručníky. Na sport, saunování i k vodě jsou díky antibakteriálním vlastnostem ideální. Při výběru však dbejte na poměr bambusového vlákna ve tkanině. Čím vyšší jeho hodnota je, tím více jsou bambusové ručníky nebo osušky odolnější. Zajímavostí je také to, že bambus je schopen pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna.

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

Dětské osušky

Dětské osušky s pohádkovým designem

Letní radovánky u vody si užívají především vaši nejmenší, kterým je můžete zpestřit dětskou osuškou s motivem jejich oblíbeného pohádkového hrdiny. Vzhledem k tomu, jak citlivá dětská pokožka je, doporučujeme používat výhradně výrobky ze 100% bavlny. Motiv už je pak jen detail, který snadno doladíte. Vaše dítko se zaraduje, pokud bude mít svého oblíbeného hrdinu stále na očích. A jaké motivy děti preferují? I letos vítězí Blesk McQeen ze seriálu Auta, Trollové a Elsa a Anna z Ledového království.

Foto: VIOLET MOON s.r.o.

Plážová froté osuška CABANA – oranžová 100 x 150 cm

Praní a údržba ručníků a osušek

Životnost vašich ručníků a osušek může výrazně ovlivnit jejich údržba. Vždy dbejte pokynů výrobce uvedených na štítku. Po prvním praní se vám ručníky pravděpodobně trochu srazí, nemusíte se ale ničeho obávat. Tímto způsobem se totiž povolí volná vlákna a ta zbývající se naopak utáhnou, čímž se prodlouží jejich životnost. Děsit vás nemusí ani obvyklé žmolkovatění, které většinou přestane zhruba po šestém praní.

Veškeré zmiňované zboží nakoupíte v internetovém obchodě RodinneBaleni.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek