Hlavní obsah

Jak nejlépe vyprat vaše milované jemné prádlo?

Foto: Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.

Dopřejte svým letním šatům tu nejlepší péči Foto: Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.

Chcete zazářit v letních šatech stejně jako minulý rok? Pak věnujte zvýšenu pozornost správné péči o vaše oblíbené kousky. Udržíte tak kvalitu textilu a zároveň zachováte ty nejzářivější barvy.

Článek

Víte, jak se starat o vaše nejoblíbenější módní kousky, aby vám déle vydržely? Přečtěte si náš jednoduchý návod, kde se dozvíte, jak při praní správně postupovat.

Perte při nižší teplotě

Praní při nižších teplotách pomáhá nejen chránit barvu jemného oblečení, ale také podporuje životní prostředí a šetří vaše peníze za elektřinu. Praní při 30 stupních spotřebuje o polovinu méně energie než praní při 40 stupních. Vyšší teploty navíc mohou vaše prádlo více poškodit, namáhat ho a kvůli tomu i dříve opotřebovat. A co víc, vaše rozhodnutí o využití studené, teplé nebo horké vody, zásadně ovlivní dopad na životní prostředí. Takže nechráníte pouze kvalitu vašeho prádla, ale také naši planetu.

Použijte správný prací prostředek

Pokud chcete uchovat vaše oblečení v zářivých barvách a kvalitě, ve které jste si ho odnášeli z obchodu, vždy použijte vhodný prací prostředek. Nové kapsle Ariel Complete Fiber Protection PODS pečují, chrání a důkladně čistí. A co víc, nemusíte se bát, že by vaše oblíbené módní kousky ztratily tvar, jelikož prostředek spolu s barvou udržuje pružnost prádla.

Jak to funguje? Každá kapsle disponuje speciální Complete Fiber Protect technologií, která pomáhá zajistit zvýšený výkon a čisticí sílu aktivních složek. Ty jsou uzavřené ve třech unikátních komorách kapsle Ariel a společně dokážou zaútočit i na ty nejagresivnější skvrny nebo špínu, zabránit jejímu zažírání a chránit zářivost barev již po jednom praní. Prostředek v kapslích zároveň ochraňuje vaše věci proti žmolkům a poškození.

A jak co nejvíce posílit výsledný efekt? Nejprve vložte Ariel kapsli do prázdného bubnu pračky a až potom přidejte prádlo.

Foto: Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.

Nové prací kapsle Ariel Complete Fiber ProtectionFoto: Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.

Sušte oblečení rozložené

Poté, co jste vyprali vaše jemné oblečení v cyklu určeném pro jemné praní, nejlépe uděláte, když ho necháte vysušit na čerstvém vzduchu. Vyvarujte se sušiček, které by příliš horkým vzduchem mohly prádlo poškodit. Ideálním postupem je prádlo rozložit. I když některému oblečení nevadí, když jej pověsíte, jiné se může poničit nejen v záhybu věšení, ale i kvůli kolíčkům, které mohou na oblečení zanechat trvalé stopy.

Najít volné místo k rozložení prádla ve vašem bytě bude nejspíš oříšek, takže všechno bavlněné prádlo s klidným svědomím pověste a rozložte pouze ty nejjemnější kousky.

Zachovejte prádlo rovné i bez žehlení

Jakmile skončíte s praním, na nic nečekejte a ihned prádlo vyndejte. Když ho necháte v bubnu pračky příliš dlouho, zvláště bavlnu, může začít nepříjemně zapáchat a bude potřeba ho znovu vyprat. Kus po kusu ho po vyndání několikrát rázně proklepejte, než ho pověsíte nebo rozložíte. Věřte nebo ne, ale díky tomuto jednoduchému triku budete moct na žehličku nadobro zapomenout. Je to jako kouzlo!

Foto: Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.

Uchovávejte mimo dosah dětíFoto: Procter & Gamble Czech Republic s.r.o.

Reklama