Hlavní obsah

Jak sladit a neoslabovat svou imunitu

Foto: F&N dodavatelé, s.r.o.

Zdravý životní styl

Že nadměrná konzumace cukru nepatří ke zdravému životnímu stylu, víme všichni. Není to ale jen o kaloriích. Příjem jednoduchých cukrů prokazatelně oslabuje náš imunitní systém. Dnes je ovšem cukr všudypřítomný, a pokud bychom při nákupu potravin četli pozorně etikety, byli bychom jistě nemile překvapeni, kolik cukru běžné potraviny obsahují.

Článek

Nesladit cukrem doma v kuchyni tedy není jen o štíhlém pasu, ale především o nenabourávání vlastní imunity, která nás chrání proti nemocem nebo proti stresu.

Foto: F&N dodavatelé, s.r.o.

Pomocí sladidel můžete konzervovat

A hlavně, nahrazení cukru není vůbec složité. Moderní sladidla jsou dnes dostupná ve všech formách, tedy nejen v tabletách, ale jsou i sypká a tekutá. Bez cukru si můžete osladit nejen kávu, ale i udělat domácí marmeládu, zavařit okurky, upéct koláč nebo udělat zálivku na salát.

Také nemusíte hledat u zahraničních výrobců, když široký sortiment sladidel pod tradiční domácí značkou FAN sladidla nebo FAN bez cukru je na našem trhu dostupný již takřka třicet let.

Foto: F&N dodavatelé, s.r.o.

Sladidla můžete používat na pečení

Běžné užívání sladidel (jako náhrady cukru) má více než 150letou tradici a je tedy na každém, jestli a jaká sladidla užívá, zda ta tradiční jako Sacharin nebo ta novější jako Erythritol , Xylitol  nebo Steviol-glykosidy .

Máme léto a čerstvé ovoce, tak proč si neudělat domácí marmeládu, ve které nebude žádný cukr, ale za to tam bude 85–90 % ovoce. Když v lese nasbíráte 1,5 až 2 kg borůvek, najdete ve spíži něco na želírování, půl lžičky kyseliny citronové a koupíte práškové sladidlo na bázi steviol-glykosidů pod značkou FAN sladidla. Pak už jen budete postupovat podle receptu, který vedle další spousty užitečných receptů najdete tady .

Foto: F&N dodavatelé, s.r.o.

Samaritan zklidní vaše střeva

Zdravý a aktivní životní styl není jen o slazení, tak nezapomínejte ani na vlákninu, jejímž přínosem je prebiotický efekt ve střevech nebo na Samaritan , který je nejen v létě (jako antacidum) pomocníkem při dehydrataci, nadměrné konzumaci alkoholu nebo pocitech pálení žáhy.

Sladkému a aktivnímu životu bez cukru fandí FAN sladidla.

Foto: F&N dodavatelé, s.r.o.
ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek