Hlavní obsah

Jak získat doporučované články s tématy, o která se zajímáte

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Jestli si chcete být jisti, že vám neuniknou články týkající se týkající se aktuálních témat, o která se zajímáte, pak byste měli pečlivě zvážit udělení souhlasu se zpracováním dat na internetových portálech. Díky němu se ten, koho zajímá vaření, dozví o nejlepších receptech. Milovníkům módy zase neuniknou nejžhavější trendy. Máme pro vás info, co všechno vám takové zdánlivě nudné udělení souhlasu přinese.

Článek

Skoro každý se v posledních měsících setkal s trochu obtěžujícím vyskakovacím oknem žádajícím udělení souhlasu se zpracováním dat. Málokdo ale ví, co případný souhlas může přinést. I vlastní internetové prostředí si totiž můžete jednoduše zpříjemnit a vylepšit.

Asi tou nejlepší výhodou je fakt, že díky udělení vám vydavatelé mohou nabídnout články, které vás opravdu zajímají. Rádi čtete třeba články o zahradničení? Pak vězte, že díky souhlasu se o nových odrůdách růží dozvíte včas. Baví vás cyklistika? Pak by vám zase neměly uniknout nové cyklostezky atp.

Jak je to možné? Díky takzvanému personalizovanému obsahu, který je přizpůsobený zájmům a preferencím konkrétního internetového čtenáře. Pokud souhlas s personalizací nastavíte, umožníte vydavateli, aby vás trochu víc poznal a nabídl vám články na míru.

I reklama může být zajímavější

Stejně tak dáte tvůrcům svých oblíbených webových stránek šanci, aby vám nenabízeli reklamu, která vás nezajímá, ale aby vás oslovili s nabídkou, která pro vás bude užitečná. Málokdo se chce dívat na reklamu na svetry, když zrovna shání plavky, nebo na pračku, když právě vybírá nové auto.

Dalším benefitem může být, že po udělení souhlasu se vám bude třeba v síti Seznam.cz zobrazovat počasí podle lokality, ve které se nacházíte. Prim hraje i fakt, že článek, který jste už četli v práci na počítači, se vám nebude znovu nabízet na mobilu, k čemuž pomůže vaše přihlášení jak na PC, tak mobilu.

Jak na to? Mrkněte na video nebo se rovnou přihlaste v síti Seznam a nastavte své preference zde. Ještě nemáte učet na Seznamu, nebo se nechcete přihlašovat? Nevadí, klikněte sem a využijte výhody jednoduchého nastavení preferencí.

Vyplněním formuláře tak získáváte možnost větší kontroly a můžete sami rozhodovat o tom, kdo a za jakým účelem může údaje o chování vašeho prohlížeče zpracovávat. Toto své rozhodnutí navíc můžete kdykoliv později změnit. Všichni uživatelé totiž mají možnost kdykoli svá data na Seznam.cz spravovat v rámci rozhraní svého uživatelského profilu. A všechna data o uživatelském chování zůstávají v bezpečí pouze na serverech Seznam.cz. Reklamní systém je jen zařadí do široké anonymizované skupiny, aby mohl uživatelům lépe doporučovat obsah, který je zajímá.

Další podrobnosti a nejčastější otázky ohledně soukromí na internetu najdete zde.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek