Hlavní obsah

Kde data pomáhají

Vozíčkáři řeší nejvíce mobilitu, a svoje data tak při cestování nejčastěji využívají na dvě chytré aplikace

Data ve spojení s chytrými aplikacemi jsou každodenním pomocníkem, který vám usnadňuje běžný život, šetří čas i peníze.

Článek

Kromě toho, že je využíváte k práci a komunikaci, zvykli jste si tímto způsobem vyřizovat finanční záležitosti, objednávat zboží, vyhledávat služby nebo tipy na dovolenou.

Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak významnou pomoc představují tyto zdánlivě obyčejné vymoženosti v životě lidí se zdravotním postižením? Jak často a na co data využívají?

Podle České asociace paraplegiků řeší vozíčkáři stále nejvíc mobilitu, a svoje data tak při cestování nejčastěji využívají na dvě chytré aplikace. Jednou z nich je vozejkmap.cz a tou druhou idos.cz, kde si mohou vyhledat nízkopodlažní spoje. Další využití se pak mnoho neliší od toho, jak data využívají zdraví lidé. Jen s tím rozdílem, že pro vozíčkáře mají mnohem větší význam. Tuto skutečnost si dnes uvědomuje víc a víc firem, a proto se snaží vyvíjet a podporovat chytré aplikace a technologie, které umožňují jedincům se zdravotním postižením, aby se lépe a plnohodnotně zapojili do běžného života.

Svátek dobrovolnictví aneb Giving Tuesday

Již pátým rokem se 29. listopadu slaví po celém světě svátek dobrovolnictví a dárcovství a Česká republika se do oslav zapojuje letos poprvé. Mezi prvními, kteří se k této dobročinné aktivitě přihlásili, jsou zaměstnanci Vodafonu. Financemi z plánovaných sbírek například vybaví spinální jednotky v ČR tablety s připojením a asistivními technologiemi k ovládání mobilních zařízení.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek