Hlavní obsah

Kolik stojí správně uvařené vejce? Až 700 korun!

Foto: Thinkstock

Míchaná vajíčka zvládne každý. Ale jak poznat, kdy je vejce nahniličko?

Zvládnu uvařit jenom vajíčka! Ano, takovou kuchařskou vizitkou se chlubí jen málokdo. Ale přiznejte si, kolikrát jste je chtěli mít natvrdo a byla nahniličko? A jak často vám vejce ve vodě praskne a vyteče? Ono dosáhnout cíleného výsledku není někdy zase tak jednoduché!

Článek

Jako by to výrobci kuchyňských pomocníků dobře věděli: zkazit vaření vajec nechce nikdo, protože by o něm okolí mohlo tvrdit – nedokáže uvařit ani vajíčka! A tak přišli se spoustou pomůcek a „vychytávek“, které nám mají pomoci k dokonalému výsledku. Některé jsou jednoduché a praktické, jiné dělají z tohoto druhu přípravy doslova vědu. Také ceny se liší: věděli jste, že dokonale uvařené vejce vás může přijít až na 700 korun?

Nejchytřejší vejce světa!

Podíváte se do kuchařky, jak uvařit vejce naměkko, a jste skoro v koncích: pro malé je ideální čas dvě minuty a patnáct sekund, střední potřebuje o patnáct sekund více a velké musí být ve vroucí vodě tři minuty! Jenže jak máte jako začátečník poznat velikost vejce? Pokud je to i váš problém, ponechejte tuto činnost nejchytřejšímu vejci světa jménem Egg Perfect. To vkládáte do hrnce spolu s obyčejnými vajíčky a sledujete změnu jeho barvy – původně převládá červená, která se postupně mění na černou, a podle toho, jak velká tato barevná plocha je, vidíte, zda máte vejce naměkko, natvrdo či nahniličko. Potten & Pannen ho nabízí za 156 korun.

Když se ze skořápky ozve Mozart!

Že by vám byl předchozí pomocník na nic, protože dáte vařit vajíčka k snídani a jdete se mýt, čistit zuby a učesat, a když se po čtvrt hodině vrátíte do kuchyně, budou stejně udělaná natvrdo a chytré vejce celé rudé? Pak je pro vás jako dělaný BeepEgg. Také ho vkládáte do hrnce, neboť teplotní senzor v něm zabudovaný přesně určí, v který moment se začne voda vařit a od tohoto bodu časovač určuje minuty a sekundy, kdy bude vajíčko podle vašich představ, a pak… zapěje slavné kousky ze světa vážná hudby.

Je-li vajíčko natvrdo, zazní třeba Mozartova Malá noční hudba, a to po dobu tří minut, nebo než vejce vyndáte a opláchnete studenou vodou. Máte raději něco tvrdšího, a to se týká nejen vajec? Lze si pořídit i BeepEgg hrající rock, k mání je i varianta v taneční či disco hudbě. To vše za cenu 499 korun.

Chybí vám k vaření správný hrnec? Pak poradíme Je lepší titan, nerez, nebo keramika?.

Jemná slepička nerozbije vajíčka!

Končíte s vařením vajec dřív, než přivedete vodu do varu, protože je prostě neumíte opatrně vložit do hrnce a ona se vám natlučou? Pak je pro vás ideálním pomocníkem Coccodandy. Plastová slípka má čtyři misky na vajíčka, díky nimž je nemůžete rozbít ani při varu ani při vyndavání z hrnce. Slepička má velikost 12,5 x 12,5 centimetru a výšku 20,5 centimetru. Slavná firma Alessi ji vyrábí z plastu v několika barvách. Cena je 709 korun.

Jde to i levněji

Zdá se vám slepička jako dobrý nápad, jen vás odradila cena? Zde je příklad, že to jde i levněji. Podobný držák, do nějž vajíčka vložíte a pak vaříte, nabízí italská firma Pavoni. Je vyrobený z odolného silikonu, který nezničí teploty v rozmezí od -40 do +280 stupňů Celsia a dá se mýt i v myčce. Jen kapacita je menší – na každé vajíčko potřebujete jeden – a cena nižší. Stojí 93 korun.

Šikovní to zvládnou ještě levněji

Stejný princip potřetí, a ještě levněji. Máte-li šikovné ruce, stačí vám na vajíčka navléct speciální silikonové kroužky od firmy Dedra, díky nimž podobně jako v miskách vejce opatrně do hrnce vložíte a pak zase vyjmete. Sada tří kroužků stojí 69 korun.

Baví vás chytří pomocníci na vaření? Zde jsou Kouzelné přístroje do vaší kuchyně.

A jakou vychytávku máte na vaření vajíček vy? Podělte se o ni s ostatními v diskusi pod článkem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek