Hlavní obsah

Kolik stojí správně uvařené vejce? Až 700 korun!

Foto: Thinkstock

Míchaná vajíčka zvládne každý. Ale jak poznat, kdy je vejce nahniličko?Foto: Thinkstock

Zvládnu uvařit jenom vajíčka! Ano, takovou kuchařskou vizitkou se chlubí jen málokdo. Ale přiznejte si, kolikrát jste je chtěli mít natvrdo a byla nahniličko? A jak často vám vejce ve vodě praskne a vyteče? Ono dosáhnout cíleného výsledku není někdy zase tak jednoduché!

Článek

Jako by to výrobci kuchyňských pomocníků dobře věděli: zkazit vaření vajec nechce nikdo, protože by o něm okolí mohlo tvrdit – nedokáže uvařit ani vajíčka! A tak přišli se spoustou pomůcek a „vychytávek“, které nám mají pomoci k dokonalému výsledku. Některé jsou jednoduché a praktické, jiné dělají z tohoto druhu přípravy doslova vědu. Také ceny se liší: věděli jste, že dokonale uvařené vejce vás může přijít až na 700 korun?

Nejchytřejší vejce světa!

Podíváte se do kuchařky, jak uvařit vejce naměkko, a jste skoro v koncích: pro malé je ideální čas dvě minuty a patnáct sekund, střední potřebuje o patnáct sekund více a velké musí být ve vroucí vodě tři minuty! Jenže jak máte jako začátečník poznat velikost vejce? Pokud je to i váš problém, ponechejte tuto činnost nejchytřejšímu vejci světa jménem Egg Perfect. To vkládáte do hrnce spolu s obyčejnými vajíčky a sledujete změnu jeho barvy – původně převládá červená, která se postupně mění na černou, a podle toho, jak velká tato barevná plocha je, vidíte, zda máte vejce naměkko, natvrdo či nahniličko. Potten & Pannen ho nabízí za 156 korun.

Když se ze skořápky ozve Mozart!

Že by vám byl předchozí pomocník na nic, protože dáte vařit vajíčka k snídani a jdete se mýt, čistit zuby a učesat, a když se po čtvrt hodině vrátíte do kuchyně, budou stejně udělaná natvrdo a chytré vejce celé rudé? Pak je pro vás jako dělaný BeepEgg. Také ho vkládáte do hrnce, neboť teplotní senzor v něm zabudovaný přesně určí, v který moment se začne voda vařit a od tohoto bodu časovač určuje minuty a sekundy, kdy bude vajíčko podle vašich představ, a pak… zapěje slavné kousky ze světa vážná hudby.

Je-li vajíčko natvrdo, zazní třeba Mozartova Malá noční hudba, a to po dobu tří minut, nebo než vejce vyndáte a opláchnete studenou vodou. Máte raději něco tvrdšího, a to se týká nejen vajec? Lze si pořídit i BeepEgg hrající rock, k mání je i varianta v taneční či disco hudbě. To vše za cenu 499 korun.

Chybí vám k vaření správný hrnec? Pak poradíme Je lepší titan, nerez, nebo keramika?.

Jemná slepička nerozbije vajíčka!

Končíte s vařením vajec dřív, než přivedete vodu do varu, protože je prostě neumíte opatrně vložit do hrnce a ona se vám natlučou? Pak je pro vás ideálním pomocníkem Coccodandy. Plastová slípka má čtyři misky na vajíčka, díky nimž je nemůžete rozbít ani při varu ani při vyndavání z hrnce. Slepička má velikost 12,5 x 12,5 centimetru a výšku 20,5 centimetru. Slavná firma Alessi ji vyrábí z plastu v několika barvách. Cena je 709 korun.

Jde to i levněji

Zdá se vám slepička jako dobrý nápad, jen vás odradila cena? Zde je příklad, že to jde i levněji. Podobný držák, do nějž vajíčka vložíte a pak vaříte, nabízí italská firma Pavoni. Je vyrobený z odolného silikonu, který nezničí teploty v rozmezí od -40 do +280 stupňů Celsia a dá se mýt i v myčce. Jen kapacita je menší – na každé vajíčko potřebujete jeden – a cena nižší. Stojí 93 korun.

Šikovní to zvládnou ještě levněji

Stejný princip potřetí, a ještě levněji. Máte-li šikovné ruce, stačí vám na vajíčka navléct speciální silikonové kroužky od firmy Dedra, díky nimž podobně jako v miskách vejce opatrně do hrnce vložíte a pak zase vyjmete. Sada tří kroužků stojí 69 korun.

Baví vás chytří pomocníci na vaření? Zde jsou Kouzelné přístroje do vaší kuchyně.

A jakou vychytávku máte na vaření vajíček vy? Podělte se o ni s ostatními v diskusi pod článkem!

Reklama

Související témata: