Hlavní obsah

Konečně Veggie, co chutná skvěle

Foto: McDonald's

Salát i zeleninovou placku v extrakřupavé strouhance si vychutnáte v burgeru i wrapu

Na stále se zvyšující poptávku Čechů po alternativách k masovým pokrmům reaguje i společnost McDonald’s, která přichází od 29. března s ucelenou řadou produktů s názvem Veggie. Nová smažená placička nabízí konečně veggie, co chutná skvěle. V nabídce najdete burger, wrap a salát.

Článek

Živočišné tuky omezila čtvrtina české populace a další čtvrtina to plánuje, konzumaci masa pak už snížili anebo v nejbližší době sníží zhruba tři Češi z deseti. Vyplývá to z průzkumu, který loni provedla agentura Ipsos spolu s Asociací společenské odpovědnosti. Trend zdravého životního stylu Čechů, který kopíruje zbytek Evropy i světa, dlouhodobě sleduje také společnost McDonald’s. Ta teď na českém trhu uvádí tři nové bezmasé pochoutky s názvem Veggie.

Trendy českých strávníků

„Naší nabídkou se snažíme čím dál více odpovídat na specifické chuťové preference českých zákazníků. Víme třeba, že jejich jídelníček se bez kuřecích pokrmů neobejde a proto jsme od února rozšířili kuřecí nabídku o burger Crispy Chicken Deluxe nebo McMenu s kuřecími křídly. Pro ty, kteří se chtějí nebo musejí vyhnout lepku, je pak vhodnou volbou Naked burger, neboli burger bez housky s větším množství salátu. Také snídaňová nabídka dostala vloni novou podobu a zařadili jsme do ní bezmasou a fresh variantu oblíbeného McMuffinu – McMuffin s Lučinou, ředkvičkami a s rukolou,“ shrnuje Jitka Pajurková, ředitelka komunikace ve společnosti McDonald’s ČR a SR.

Burger, wrap, nebo salát?

V rámci řady Veggie si zákazníci mohou objednat burger, wrap a také salát. Kromě zeleninové placičky budou v burgeru i wrapu ještě čerstvé rajče a salát spolu se zcela novou jogurtovo-bylinkovou omáčkou Ranch, to všechno navrch s voňavým čedarem. Smažená zeleninová placička se objeví také v novém Veggie salátu, kde ji doplní cherry rajčata, čerstvá salátová směs, baby špenát a sýr Caesar.

Zelenina od A do Z

Složení Veggie placiček dominuje zelenina jako mrkev, petržel, hrášek, brokolice, cibule a zelené, červené i žluté papriky. Chuť je také doplněná o sýr ementálského typu, máslo, slunečnicová semínka, tortilla chipsy nebo bylinky. Samozřejmostí je také skutečnost, že Veggie placičky neobsahují palmový olej.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek