Hlavní obsah

Líčením ke kráse? Takhle ne! 7 přešlapů celebrit

Foto: Isifa

Líčení Miley Cyrus se nedá nic vytknout – až na bílou zapudrovanou bradu. Že by zpěvačka vyšla ven bez toho, aniž by se koukla do zrcadla? Kdepak. Na vině je chytrý HD pudr

Špatná práce s bronzerem, rtěnka na zubech nebo tvář jako od mouky. I celebritám někdy ujede při líčení ruka. Podívejte se s námi na sedmičku hvězd, které to opravdu nezvládly, a poučte se z jejich chyb.

Článek

Těžko říct, ve kterých případech jsou na vině samotné celebrity a kdy to schytají za (pomstychtivé?) vizážisty, na výsledku to ale bohužel nic nemění. Následujícím průšvihům se rozhodně vyplatí vyhýbat!

Pudrový průšvih po sto prvé

Kdyby si zpěvačka Miley Cyurs přečetla náš předchozí článek o nepovedeném líčení, mohla se tomuto trapasu vyhnout. Miley ovšem není zdaleka první celebrita, která nešetřila zázračným HD pudrem. Výsledek? Na fotkách z večírku vypadá, jako by spadla pusou do pytle s moukou. „HD pudr dokáže pleť vyhladit a zmatnit, pod blesky fotoaparátů ale září jako křída. Pokud se chystáte na party, kde se budete fotit, raději sáhněte po klasickém transparentním pudru,“ doporučuje vizážistka Kristýna Vodstrčilová.

Foto: Isifa

To už tu párkrát bylo. Jinak perfektní make-up Miley Cyrus ztroskotal na chytrém HD pudru, který pod bleskem vytvoří bílý, téměř pomoučněný efekt

Zločin jménem přemíra bronzeru

Chápeme, že měla herečka Lindsay Lohan u soudu jiné starosti, taková přemíra bronzeru by ale měla být trestná! „Lindsay si jím vytvořila podivné tmavé skvrny na tvářích. Její záměr se zvýrazněním lícních kostí nevyšel. Při tomto druhu konturování je potřeba štětcem následovat spodní linii lícní kosti a táhnout linku, která je širší u ucha a směrem ke rtům se ztenčuje. Tady je to přesně naopak. Linka by se navíc nikdy neměla dostat tak blízko ke rtům, končit by měla v úrovni vnějšího koutku oka,“ zdůrazňuje vizážistka Alena Slavíčková.

Foto: Isifa

Lindsay Lohan je u soudu pečená vařená, my jí na triko přišijeme ještě špatnou práci s bronzerem. Z jejího líčení si příklad opravdu neberte

Rtěnkový trapas

S designérkou šperků Larou Bohinc soucítíme! „Tohle je jedna z nejčastějších chyb v oblasti líčení. Pokud jste milovnice výrazných rtů, opravdu byste si měly pečlivě zkontrolovat, zda-li se rtěnka neobtiskla na zuby. Je to škoda, jinak to Laře sluší,“ říká vizážistka Aneta Hiršlová. Pokud chcete podobnému scénáři předejít, osvojte si jednoduchý trik. Vsuňte malíček mezi rty, které stáhněte do tvaru písmene O. Malíček pomalu vytáhněte. Odstraníte tak přebytek rtěnky na vnitřní straně rtů, který by mohl způsobit faux pas.

Foto: Isifa

Lepší třikrát zkontrolovat než později litovat, Lauro Bohinc. Rtěnka zkrátka na zuby nepatří a je jedno, jestli se chystáte na hollywoodskou party nebo jen s kamarádkami do baru

Viditelně orámované rty

Herečka Helena Bonham Carter neměla při výběru konturovací tužky šťastnou ruku. Tedy doufejme, že jí v tomhle průšvihu „nepomáhal“ profesionál. Odstín tužky je totiž úplně mimo a dokonalý není ani namalovaný tvar.

„Konturovací tužka, která je tmavší než rtěnka, se opravdu nenosí. Její barva by měla být co nejblíže zvolené barvě rtěnky. Rty s ní nejen orámujte, ale i vystínujte, abyste předešly viditelné kontuře. Zároveň tak prodloužíte trvanlivost rtěnky,“ radí vizážistka Kristýna Vodstrčilová. Nechce se vám kupovat ke každé rtěnce také nová konturovací tužka? Pořiďte si jednu v přesném odstínu rtů.

Foto: Isifa

Helena Bonham Carter je úžasná herečka, které to ale s make-upem většinou nevychází. Kontura rtů nesmí být nikdy viditelná!

Podmalované pandí oči

Taylor Momsen si zakládá na své pověsti drsňačky a s líčením nešetří, i výrazný make-up by ale měl nějak vypadat. „Bordó odstín očních stínů je sám o sobě dobrý a herečce kontrastuje s barvou očí, přehnaně obkroužené oči jsou nicméně průšvih. Obzvlášť u spodních víček je na místě postupovat opatrně! Stačilo by nanést stín na pohyblivé víčko, pečlivě rozetřít do ztracena a lehce jím zvýraznit jen vnější koutek spodního víčka,“ doporučuje vizážistka Alena Slavíčková.

Foto: Isifa

Výrazné líčení klidně, ale oči ve stylu pandy? Prosíme, ne! Bordó stíny přitom modrooké herečce Taylor Momsen sluší

Více je více?

Kde začít? Podobný make-up může vypadat dobře z deseti metrů. Zblízka je líčení Christiny Aguilery velký propadák. „Tohle mi připadá jako z muzea voskových figurín. Bylo by na místě ubrat, všeho je moc – kouřové líčení, linky, nalepovací řasy, spousta bronzeru a výrazná rudá rtěnka, která je mimochodem na spodním rtu rozmazaná. Heslo – čím víc všechno zvýrazním, tím budu krásnější – rozhodně nefunguje,“ zdůrazňuje vizážistka Alena Slavíčková s tím, že nic se nemá přehánět.

Foto: Isifa

Tuna make-upu rozhodně není klíčem ke kráse. Napodobovat líčení zpěvačky Christiny Aguilery silně nedoporučujeme

Když umělecký záměr nevyjde

O tom, že je Tyra Banks krásná žena, není pochyb. Líčení, kterému se navíc v posledních letech sama věnuje, jí ale tentokrát nevyšlo. „Těžko říct, jestli se nějaký vizážista Tyře mstil, nebo to je pokus o ehm, umělecké dílo, výsledek je každopádně katastrofální. Ušmudlané oči, extrémní modelace obličeje bronzerem, hlavně na čele a nepadnoucí barva rtěnky. Tady je všechno špatně,“ komentuje vizážistka Aneta Hiršlová.

Foto: Isifa

Líčení Tyry Banks působí dojmem, že jí zrovna ve chvíli, kdy do ruky popadla černý stín, doma vypadl proud

Se kterými beauty prohřešky se nejčastěji setkáváte ve svém okolí? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek