Hlavní obsah

Loď iQport: inteligentní zábava v samotném centru Prahy

Foto: iQport/Tomáš Kaňok

Upovídaného robota iQmana milují nejenom děti. Na lodi najdete hned dva, kteří se těší na popovídání s vámi

Jediný zážitkový park v Praze, kde načerpáte informace a užijete si originální zábavu.

Článek

Technologicky nejvyspělejší adrenalinem nadupaná virtuální realita, nejmodernější humanoidní roboti, nakloněná kajuta Titanicu simulující jeho potápění nebo elektronické pohybové hry. To je jen malý výčet toho, co čeká na návštěvníky lodi iQport, jediného zážitkového science parku v Praze.

Loď kotví na náplavce na Rašínově nábřeží u Železničního mostu. Snoubí se na ní poznávání a získávání informací se zábavou a nezapomenutelnými zážitky. Kromě základních poznatků napříč vědními obory, zajímavostí a nej rekordů zde na ploše větší než 700 m²  objevíte bezmála stovku exponátů včetně velkého množství interaktivních.

Foto: iQport/Tomáš Kaňok

Kromě informací z nejrůznějších vědních oborů se naučíte třeba i vázat knagovací uzel

Další neméně zábavné chvíle prožijete vtaženi do témat, jako jsou Vodní svět, Geologie, Země / Svět / Regiony, Kosmos, Optické klamy, Anatomie člověka, Energie a Ekologie, Záhady světa, Praha Magická či v Televizním a Nahrávacím studiu nebo Prima ZOOM kině.

„Na iQport jsme vyrazili krátce po otevření a byli jsme velice zvědaví, protože jsme již navštívili česká science centra. Byli jsme mile překvapeni. Zajímavé prostory lodi v kombinaci s něčím tak pestrým, jak expozice je, a se širokým záběrem témat i exponátů nás velice zaujaly. Pobavily se nejenom naše děti, ale i já s manželem. Vrátili jsme se do dětských let a objevovali v sobě hravost,“ říká jedna z návštěvnic lodi, Andrea Procházková.

Foto: iQport/Tomáš Kaňok

iQport nabízí také zázemí příjemné kavárny, vnitřní prostory jsou klimatizovány, z venkovních je zase krásný výhled na Prahu

O kvalitě zpracování celého parku svědčí i záznamy v Návštěvní knize umístěné na palubě lodi. Objevují se v ní hodnocení jako „inteligentní, úžasná zábava pro malé i velké“, návštěvníci píší, že krásné zážitky předčily jejich očekávání či že nelitují ani cesty ze vzdálenějších míst ČR.

A ani ti, kteří již „plavbu“ v mořích informací na iQportu absolvovali a chtěli by jej navštívit znovu, nepřijdou zkrátka. Organizátoři podpořeni zájmem, s jakým se setkávají, exponáty průběžně doplňují. Počátkem srpna tak přibyly již zmiňované elektronické pohybové hry.

Foto: iQport/Tomáš Kaňok

Užijte si spoustu zábavy při vytváření siluety těla nebo jeho částí. Záškodnicky třeba můžete poupravit i siluety přátel

„Na nápad rozšířit iQport o pohybové atrakce jsme přišli, když jsme viděli, jak moc je u nás živo. Děti i dospělí se viditelně baví, je znát, že podobné místo Praze doposud chybělo. Zájem zaznamenáváme obrovský, v nejexponovanějších dnech se u nás vystřídá až osm set lidí. To nám dodalo inspiraci iQport ještě více zatraktivnit,“ vysvětluje Richard Fuxa, jeden z autorů projektu, s tím, že ke změně ovšem nedošlo na úkor ostatních částí.

Upovídaného robota iQmana milují nejenom děti. Na lodi najdete hned dva, kteří se těší na popovídání s vámi

Prostory lodi jsou klimatizovány, k dispozici je bezplatná wifi a děti se v horkých dnech mohou vyřádit v bazénku na palubě. Součástí je i příjemná kavárna. Otevřeno je od pondělí do neděle od 9 do 20 hodin.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.