Hlavní obsah

Lord of the Dance je zpět!

Foto: tellemworldwide.com

Legendární show bude k vidění i ve Vidni

22. 7. 2010

Lord of the Dance – legendární taneční skupina, která svým úspěchem burcuje sportovní haly po celém světě, právě vyhlásila svou 15. sezonu! A co víc, živý fenomén Michael Flatley se vrací na pódium. Bohužel pro nás, na podzim až do Prahy nedorazí. Zastaví se ale ve Vídni nebo v Mnichově. Tak to můžeme zkusit tam… nebo si počkat na jaro 2011. Dále se dozvíte více!

Článek

Show Lord of the Dance, která kombinací irského stepu a ladného tance ztvárňuje věčný boj dobra a zla, vymyslel tanečník a choreograf Michael Flatley. Premiéru měla už před 15 lety – v dublinském Point Theatre 2. července 1996. Od té doby se prakticky nezměnila (pouze kostýmy jsou krásnější a pestřejší), dokonce objela celý svět, a to hned několikrát. Kritici smekají před Flatleyho uměním klobouk a fanynky i fanoušci si lístky na tuto jedinečnou show kupují znovu a znovu. To aby mohli nevěřícně žasnout nad rychlýma nohama, drsností a lehkostí, kterou v sobě snoubí mužská část souboru, a ladností a vitalitou, s jakou jejich něžnější partnerky plují po pódiu.

V současné době vystupují celkem 4 soubory, které představení Lord of the Dance nastudovaly. Tím nejnovějším je speciální soubor pro Afriku a Asii.

Sám Flatley odjel se souborem 390 skvělých vystoupení. Pak se na konci června 1998 stáhl do ústraní a na show už jen odborným okem občas dohlížel. Teď se ovšem s velkou parádou vrací. Spolu s evropskou částí souboru vystoupí už na podzim ve vybraných městech. Vedle anglického Londýna, Liverpoolu nebo Wembley je to i švýcarský Curych, rakouská Vídeň (24. listopadu) nebo dokonce německý Mnichov (23. listopadu)!

Foto: askmelisboa.com

Tanečníci k nám dorazí na jaře

Do Čech sice Flatley nepřijede, ale to nevadí. Dobrou zprávou je, že show Lord of the Dance během svého 15. turné Českou republiku navštíví! Začíná se 3. března 2011 v Brně, končí se až 10. března v Ostravě! Vystoupení proběhnou:

  • 4. března – Pardubice ČEZ Aréna
  • 5. března – Karlovy Vary KV Aréna
  • 6. března – Praha, O2 aréna
  • 7. března – Liberec Tip Sport Aréna
  • 8. března – České Budějovice.

Vstupenky lze zakoupit v síti Sazka, Ticketpro, Ticket Art a Ticketportal. Platí stejné pravidlo jako minulý rok: čím dříve lístky zakoupíte, tím máte větší jistotu, že ve chvíli, kdy se rozhodnete, nebude už beznadějně vyprodáno.

Já sama jsem na Lord of the Dance byla minulý rok a byla jsem  nadšená. Doporučuji všem, kdo milují rytmickou hudbu, tanec a pevná mužská těla…

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.