Hlavní obsah

Móda po třicítce? Dovolené je vše kromě nudy!

Foto: Jakub Jurdič

Role modelky se zhostila dvaatřicetiletá vizážistka Jana

Dobře víte, co vám sluší, máte solidní zásobu základních kousků, a přesto se můžete pustit do kteréhokoli trendu. Říká se, že třicítka je nová dvacítka, tak si ji užívejte ve velkém stylu. Třeba takto!

Článek

Zatímco ve dvaceti letech převážně experimentujete a hledáte svoji vlastní módní cestu, po třicítce už máte v oblečení více méně jasno. To ovšem neznamená, že byste měly ignorovat sezonní trendy a držet se jen osvědčené klasiky. Objevování nových věcí, které následně zkombinujete svým vlastním způsobem, byste měly praktikovat celý život. Stejnou filozofii vyznává i naše dnešní modelka a vizážistka v jedné osobě, dvaatřicetiletá Jana.

Comeback „zavinovaček“

Oblíbené zavinovací sukně jsou zpátky a vypadají lépe než kdy jindy. Kombinace světle meruňkové sukně s minimalisticky řešeným topem funguje na jedničku – bez ohledu na váš věk. Investice do „zavinovačky“ se navíc vyplatí, provázet vás může celým jarem i létem.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Topshop, 1999 Kč), top (Eli.Rose, 2500 Kč), čepice (The Item, 1500 Kč), psaníčko (Mohito, 549 Kč), kožené boty (Guess, 6190 Kč)

Pohodlně i stylově

Chodíte dennodenně v denimu a tuto uniformu si omlouváte potřebou pohodlí? Dobře nositelné jsou i takové koženkové kalhoty volnějšího střihu. Mixovat se dají téměř s čímkoli a sluší jim to i ve společnosti placatých bot. Nám se líbí s nápadnou stříbrnou bundou à la Michael Jackson.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kalhoty (Anja Rubik pro Mohito, 3699 Kč), triko (Anja Rubik pro Mohito, 699 Kč), náhrdelník (H&M, 349 Kč), boty (Topshop, 1299 Kč), bunda (Anja Rubik pro Mohito, 1699 Kč)

Foto: archiv firem

Skinny nebo volnější střih? Obě varianty vypadají skvěle!

Objemné sukně

Krátké sukně vám zakazovat nebudeme (pokud tedy nekončí milimetr pod zadkem nebo nad ním :-), rozhodně ale nezůstávejte jen u nich. Objemné sukně v delším provedení totiž vypadají až překvapivě dobře. A to mluvíme i o délkách pod kolena nebo do půli lýtek. Pokud vám delší sukně nelichotí, volte ty těsně nad kolena. Pozor, podpatky jsou v tomto případě nutností.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (The Item, 4550 Kč), bunda (The Item, info o ceně v obchodě), náhrdelník (H&M, 249 Kč), kabelka (Topshop, 999 Kč), boty (Topshop, 1999 Kč), prsteny (H&M, 299 Kč/set)

Foto: archiv firem

Objemné sukně ve třech různých délkách. Kterou si vyberete vy?

Růžová pro velké holky

Obléknout se komplet do růžové, když už nejste na prvním stupni základní školy, je vždycky trochu riskantní. V případě této sofistikované sestavy se ale nemáte čeho obávat. Kombinace áčkových volných šatů a kalhot s puky je odvážná a stejně smělá je i volba doplňků. Stylový černý klobouk, výrazný náhrdelník a boty, ze kterých lze jen těžko spustit zrak, posouvají růžovku na vyšší level.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: šaty (Mohito, 799 Kč), kalhoty (Mohito, 1049 Kč), kožené boty (Guess, 5290 Kč), klobouk (Topshop, 999 Kč), náhrdelník (The Item, 1250 Kč)

Na efekt

Flitry osázená sukně, ze které vykukují peříčka, průsvitný top s potiskem a huňatý kabát k tomu. Ani při volbě jednotlivých materiálů se nedržte při zemi a vsaďte alespoň čas od času na efekt. Náš tip? Nebojte se k podobné sestavě obout drsňácké šněrovací boty, které vašemu oblečení dodají říz.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Topshop, 3799 Kč), top (The Item, info o ceně v obchodě), kabát (Topshop, 3499 Kč), boty (H&M, 1299 Kč), kabelka (H&M, 899 Kč), prsten (H&M, 199 Kč)

Chcete se i vy stát hvězdou našich módních článků a vyzkoušet si roli modelky? Máte možnost – bez ohledu na váš věk! Své aktuální fotografie včetně telefonního čísla posílejte na e-mail jana@prozeny.cz!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama