Hlavní obsah

Návštěva v mini bytě: 4 místnosti se vešly do jedné

Foto: Stopka, Pedram Dilmaghani

O tomto bytu nelze říct, že není zařízen zcela luxusně

17. 6. 2013

I v nevelkém prostoru mohou mladí lidé bydlet tak, aniž by museli mít pocit stísněnosti. Podívejte se, jak pěkně tento malý byt zařídili. Má jen 40 metrů čtverečních!

Článek

Garsoniéra se nachází v Roztokách u Prahy. Na 40 metrech čtverečních má mladý pár vše, co k životu potřebuje. Zvláště u malých prostor je dobré rozmyslet si, jak lze představy zkloubit s reálnými možnostmi. V tomto případě se to povedlo, účelnost jde ruku v ruce s estetikou. Architekti navíc dávali přednost luxusnímu nábytku a spotřebičům, ovšem z výprodejů!

Promyšlený přístup

Byt tvoří malá předsíňka, koupelna s WC a jedna místnost, která slouží jako obývací pokoj, kuchyň, ložnice a pracovna zároveň. Vše jako na dlani. Výhodou je velká terasa, jež k bytu náleží. Ta zde podstatně zvyšuje komfort bydlení. Charakterem je prostor určen pro mladý pár nebo pro osoby žijící jako singles. Pro rodinu s dětmi by bylo bydlení tohoto typu pochopitelně nevhodné, je přece jen skutečně malé...

Foto: Stopka, Pedram Dilmaghani

Koupelna v černobílém provedení. Automatická pračka Miele stála 35 000 korun

Každé místo je využito

Na první pohled je vidět, že byt prošel rukama odborníků, v tomto případě šlo o návrháře z Ateliéru Stopka. „Přestože zařizování extrémních prostor, jakými jsou malé, ale i nadměrně velké byty, bývá nesnadné, tady to byla radost. Byt je světlý a má dobrou dispozici, každé místečko se tu dá využít,“ říká architekt David Polišenský.

Foto: Stopka, Pedram Dilmaghan

Obývací prostor s křeslem. Červené židle Rolf Benz vyšly na 18 tisíc korun za kus. Křeslo je designovým nábytkem, stálo 29 500 korun

Vládnou zde červená a bílá

Díky limitovaným prostorovým možnostem tu nenajdete velkou sedací soupravu, zbytečně zabírá příliš místa. Je nahrazena elegantním a lehkým křeslem, které díky výrazné barvě tvoří ústřední bod místnosti. Barevně ladí s nízkou skříňkou a s ostatním nábytkem. Červeno-bílá kombinace je prostě osvědčená. Předěl mezi kuchyní a obývákem tvoří na míru vyrobený pracovní stůl; je multifunkční, z jedné strany slouží jako jídelní, z druhé jako pracovní a konferenční. Jeho pořizovací cena byla 14 000 korun.

Foto: Stopka, Pedram Dilmaghani

Kuchyňská linka byla zhotovena na míru. Spotřebiče jsou značky Miele, celé vybavení včetně linky přišlo na 150 tisíc korun

V rohu se spí dobře

Na spaní je třeba vždy vyčlenit klidný kout místnosti, proto je „ložnice“ umístěna do opačného rohu místnosti, než je vchod na terasu a velké okno. Zákoutí je vhodným místem poskytujícím potřebnou intimitu na spaní. Ložnici tvoří na míru zhotovená vestavěná skříň za 49 000 korun, která pojme vše potřebné. Jiná v místnosti není. Stěnu skříně zdobí zrcadlo. Je to chytré řešení pro to, jak opticky zvětšit prostor. Díky barevnému sladění je ložnice nenásilně začleněna do prostoru bytu. „Snažili jsme se, aby tu budoucí nájemníci měli dostatek úložných prostor a dostatek prostoru životního,“ vysvětluje majitel společnosti Jiří Stopka.

Foto: Stopka, Pedram Dilmaghani

Podél lůžka stojí skřn se zrcadly, která prostor prosvěcuje a opticky zvětšuje. Člověk pak nemá pocit stísněnosti

Foto: Stopka, Pedram Dilmaghani

Terasa je obytná a prostorná, její rozloha je 20 metrů čtverečních. Majitelé si pro pohodlné posezení pořídili křesla Dedon (dali za ně 130 000 korun)

Jak se toto řešení líbí vám? Inspirujete se alespoň některými dobrými nápady, které jste zde našli? Diskutujte pod článkem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.