Hlavní obsah

Novinka: Opalujte se zdravě!

Foto: Thinkstock

Sluníčko nám prospívá i škodí

Těšíte se na sluneční paprsky, které vás nabijí energií, jež po zimě chybí? Sluníčko je pro život nezbytné, ale ve velké míře může škodit. A proto je třeba kůži chránit kvalitní solární kosmetikou. Nyní se na trhu objevilo pár novinek, které můžete hned vyzkoušet.

Článek

Nedostatečná ochrana před slunečními paprsky může zapříčinit spálení pokožky, její předčasné stárnutí, ale i obávanou rakovinu kůže. Pro správný a přesný výběr musíte znát, jaký jste fototyp a důležité je také, kde chcete přípravek používat, jiná je ochrana u moře, na horách nebo ve městě.

Fluidní struktura, která se dokonale vstřebá

Velmi zajímavou novinkou na trhu je fluid Anthelios (La Roche-Posay). Obsahuje velmi účinný ochranný filtr, naopak těch chemických má oproti jiným přípravkům nejmenší obsah. Navíc má antioxidační účinky, působí proti volným radikálům, obsahuje zázračnou termální vodu z La Roche-Posay, tudíž pokožku dostatečně hydratuje a zabraňuje zbytečnému vysušování. Textura přípravku je natolik fluidní a lehká, že vyhovuje všem druhům pleti včetně mastné. Jeho předností je i to, že zamezuje alergické reakci na slunce. Zakoupit jej můžete v ochraně SPF 20, 30, 50. Takže hurá k moři!

Foto: archiv firem

Anthelios La Roche-Posay a Capital Soleil Vichy

Chrání kód mládí buňky

Pokožka vystavená UV záření se stává křehkou a zranitelnou a ztrácí svůj „genetický kapitál“. Kmenové buňky, zdroj jejího zdraví a mládí, mohou být UV zářením poškozeny. Laboratoře Vichy dokázaly v přípravku Capital Soleil spojit nejkvalitnější sluneční filtry Mexoryl SX-XL pro ochranu buněčné DNA a antioxidant DHC pro ochranu kmenových buněk, a tím zamezit nejen jejich poškození, ale zachovávají jim i kód mládí. Stačí pokožku namazat před sluněním a vaše pleť na sluníčku nezestárne.

Nastartuje opravné mechanismy

Přípravek HelioSoin řady Maria Galland obsahuje nanomléko ze vzácného bílého čaje, který má omlazující účinky, zároveň obsahuje výtažky z bavlníku, jež bojují proti stárnutí. Po použití vydrží pokožka dlouho hydratovaná a slunce na ní nezanechá devastující stopu.

Foto: archiv firem

HelioSoin Maria Galland a Innéov Slunce

Napomáhá posílit obranyschopnost

Koncentrovaný doplněk stravy Innéov Slunce připraví pokožku na expozici slunečního záření. Pomáhá posílit zevnitř buněčnou obranyschopnost kůže narušenou UV zářením a urychluje její regeneraci. Aktivní složkou je Lycopen výtažek z rajčat který je účinným antioxidantem. Zabraňuje šíření volných radikálů a bojuje tak proti předčasnému stárnutí pokožky. Beta-karoten neutralizuje oxidaci, v čemž je 50krát účinnější než běžně používaný vitamin E. Inovovaný přípravek Innéov Slunce je balen v ochranné atmosféře proti vlhkosti a kyslíku, čímž je zaručena maximální účinnost probiotik. Máte-li pokožku citlivou na slunce, je to přípravek pro vás.

Co byste měly vědět, než své tělo vystavíte slunci:

  • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho nebo se aspoň pohybujte, nejhorší je několikahodinové nehybné ležení
  • Používejte produkty vhodné pro váš typ pleti a místo, kde se budete vystavovat slunci
  • Přípravek nanášejte v dostatečném množství a opakovaně za určitý časový úsek
  • Vybírejte přípravky, které působí proti dehydrataci a zároveň kůži hydratují
  • Mít dlouho pleť bez vrásek, znamená neopalovat se
ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek