Hlavní obsah

Pes podle horoskopu: Jaká rasa se hodí k vašemu znamení? Víme!

Foto: Thinkstock

Chtěli byste psa, ale nevíte, která rasa by se k vám hodila? Pomůže vám horoskop!

13. 5. 2014

Jak vybrat nového pejska pro rodinu? Řídit se můžete instinktem. A také vám může napovědět sluneční znamení – ať už to vaše nebo vašeho dítěte. Schválně, s jakou rasou neuděláte chybu?

Článek

Pes, ať už jde o jakoukoli rasu, na dálku přesně ví, jak se cítíte, má totiž asi 40x vyvinutější čich než člověk a podle toho reaguje. Vyrostou-li spolu dítě a pes, je jejich soužití vždy bezproblémové, bez ohledu na druh. Ale pro vás, kteří budete pořizovat pejska později, jsme se podívali do nepřeberného množství typů psů a několik jsme jich vytipovali k vašemu či capartovu slunečnímu znamení.

Pozor, i tak vždy platí: pes se vám přizpůsobí, nikdy vás nezradí, a aby vás poslouchal, musí mu být jasné, kde je jeho místo a kdo je vůdce smečky, potom budete oba spokojení. On, jako člen smečky, se ujímá vedení jen v nezbytných případech.

S jakou rasou neuděláte v případě svého znamení chybu?

Beran (21. 3.–20. 4.)

Beran miluje pohyb, akci, adrenalin a potrpí si i na vzhled. Rozumět si bude s kolií, má inteligentní, dobrou povahu a miluje pohyb. Bobtail má podobné vlastnosti, i český fousek, ten sice není tak krásný jako kolie, ale o to více je klidným, přítulným a poslušným psem, inteligentním, aktivním a houževnatým.

Býk (21. 4.–21. 5.)

Požitkářská a klidná povaha Býka si může rozumět s důstojným basetem. Ten má hluboký, melodický hlas, v terénu je schopný neuvěřitelné výdrže a pohybu a ten narození v Býku potřebují. Má klidnou, laskavou a spokojenou povahu, není agresivní ani bázlivý. S kokršpanělem, mazlivým, poslušným a veselým psem s pevným charakterem také Býci nešlápnou vedle.

Foto: Thinkstock

Pes je nejlepší přítel člověka? Jakého si ale vybrat?

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Milují společnost, hry, komunikace, tak si pojďte hrát. Bígl je veselý, přátelský, někdy trošku svéhlavý pes, ale kamarádský, inteligentní a čistotný. Je zvyklý žít ve smečce, takže dobře vychází s jinými psy a miluje svou rodinu. Blíženec se bude dobře bavit a ještě se zbaví úvah, jestli udělat to, nebo něco jiného, na to nebude čas.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Rodina je pro Raky téměř synonymum a skutečným strážcem domu je hovawart. Věrný přítel a průvodce člověka jen nemá rád familiárnost, a to je vlastnost, kterou Raci nemají. U svých příbytků je mají jak domkaři, tak aristokraté, pro Raky to pravé plemeno.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Lev, král zvířat, milující věrnost okázalost a poslušnost. To mu splní briard, velký, silný pes s vynikající inteligencí, chutí do práce a dobrosrdečným, radostným charakterem pro život. Nepřehlédnutelný dalmatin je nesobecký a přátelský pes, není plachý ani nervózní, zvědavý na to, co se kolem něho děje a ke své rodině je velice přítulný.

Panna (23. 8.–22. 9.)

Pes lvíček patří mezi nelínající plemena, což praktická Panna uvítá, navíc je to veselý a oddaný pes, schopný rozjasnit ustaranou mysl Panny. Ta ocení i pokojového psíka, který se vejde do tašky, aby se „nenervovala“, že se musí vrátit domů venčit psa. Možná to splní čivava, odvážný, živý a pohotový pes s velikým srdcem, velice oddaný svým chovatelům.

Foto: Thinkstock

Blíženci v tom mají jasno, dobře je jim s bíglem!

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Milují krásu, klid a eleganci. To splňuje anglický setr, laskavý, přátelský a klidný pes, lovecké plemeno, přesto ideální domácí společník, krásný a elegantně rostlý pes. Polštářkem na mazlení se může stát shih-tzu, jinak velmi chytrý a nebojácný pes, se kterým může Váha vyhrát nejednu výstavu a denně potěšit svůj smysl pro estetiku.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Štír, pyšný a bojovný, si bude rozumět s anglickým mastiffem, klidným a sebejistým psem, kterého skoro nic ho nevyvede z míry a je oddaný svému pánovi. Je to spolehlivý hlídač, poslušný a inteligentní, a co Štír ocení, velmi málo štěká. Povahově si sednou i s deerhoundem, přátelským psem do bytu i do lesa.

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Yorkšírský teriér je roztomilý pes, důvěřivý, ale i velmi odvážný a vyrovnaný. To jsou i typické Střelcovy vlastnosti. Je přítulný, inteligentní a jeho příbuzný australský Silky teriér patří navíc mezi nelínající plemena, což Střelec ocení. Podobný je optimista pudl, ten jen vyžaduje víc her, ale dobře si pamatuje, snadno se cvičí a svou rodinu a pána miluje.

Foto: Thinkstock

Zlatý retrívr se hodí k lidem narozeným ve znamení Kozoroha

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Zlatý retrívr je pánovi hluboce oddaný, ale miluje i ostatní členy rodiny. Na člověka je silně fixován, což někdy osamělý Kozoroh ocení. Při setkání s jinými psy je přátelský, tak si může Kozoroh s jistotou venku popovídat a nezalézt tak do své ulity nálad. Další krásně vhodné plemeno je majestátní a hodná doga nebo inteligentní jezevčík.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Vodnáře okouzlí nezávislý, pyšný a důstojný afghánský chrt. Velmi hrdý pes, doma klidný, venku pohyblivý a rychlý. Zábavu si užije s border kolií, ta patří k nejinteligentnějším psům vůbec, učí se s velkou chutí a učením je doslova posedlá. Je to vynikající hlídač, vytrvalý, nesmírně oddaný a přátelský pes. O zábavu se postará dokonale a cítí se dobře mezi dětmi.

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Najdou společnou řeč s maltézáčkem, nadevše milujícím svého pána, ke kterému silně, oddaně a citlivě lne. Velice společenský a inteligentní pes, tvárný a učenlivý, veselý a poněkud přecitlivělý. Anglický buldok je trochu tvrdohlavý, ale přátelský, pes, který si vytváří velmi silné pouto se svým pánem. Miluje děti, potřebuje být doma a cítit přátelskou atmosféru. To vše mu Ryby poskytnou.

Na jaké plemeno nedáte dopustit a jaké byste si nikdy nepořídili a proč?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek