Hlavní obsah

Pět stálic šatníku. Ty musíte mít!

Foto: shutterstock.com

Bílá košile je klasika

Móda! Která z nás by ji neměla ráda. Jistě mi ale dáte za pravdu, že pouze z trendy modelů šatník nevystavíte. Jestliže ano, musíte ho velmi často obměňovat a to něco stojí. Pokud si však pořídíte pár univerzálních kousků, které nevyjdou z módy nikdy, ušetříte nervy i peníze. Které to jsou?

Článek

Bílá košile

Bílá košile je prostě klasika, kterou si můžete užít dnes, stejně jako jste ji mohla nosit v osmdesátých letech a určitě bude aktuální i za dvacet let. Pořídit si můžete buďto rovnou, podobnou té pánské, anebo trochu projmutou, která zvýrazní ženské tvary. Košile by měla být dobře propracovaná, z nemačkavého materiálu a příjemná na tělo. Košili perte také výhradně s bílým prádlem, aby nezískala šedivý nádech, protože pouze pokud bude zářivě bílá, bude plnit svoji nadčasovou funkci. Bílá košile se hodí prakticky ke všemu – užít ji můžete v přísně elegantním stylu, stejně jako s džíny. Neomrzí se nikdy! Kde ji ulovíte? Levnější variantu v prodejnách Jackpot, Steilmann, Mango z těch dražších Gant, Anima Tua, Dolce Gabbana, Versace, Aigner apod.

Džíny

Džíny jsou jeden z mála typů oblečení, které nosí skutečně všichni. Pankáči, prezidenti, rockové hvězdy… A je to univerzální oděv, ke kterému můžete vzít cokoliv. Pokud jste dostatečně ulítlí, můžete je kombinovat třeba i s krátkými šatičkami – povoleno je skoro vše, pokud je to s vkusem a citem. I džíny se však mění podle módy, ale ty rovné tmavě modré se budou nosit vždy, proto se jistě vyplatí do nich investovat!

Foto: shutterstock.com

Rovné tmavě modré džíny se budou nosit vždy

Rovná kožená bunda

Pokud nejste aktivistka společnosti pro ochranu zvířat, pak se vám asi kožené oděvy zamlouvají. Rovná kožená bunda se objevila někdy ve třicátých letech minulého století a postupem času se její oblékání rozšířilo i na ženy a z jejich šatníku tento kousek rozhodně nevymizel. Pokud není vzhled bundy zdobený sezonními prvky, ale jedná se o prostou rovnou bundu na zip s límcem, můžete si být jista, že ji za svůj život skutečně užijete. Navíc, pokud je vyrobena z kvalitní kůže, může se při správném ošetřování stát prakticky nesmrtelnou a vydržet vám na několik generací! To neplatí o umělé kůži. Nechcete-li tolik investovat, nebo kožené věci nepreferujete, vyberte si bundičku z pevné textilie. Poslouží vám stejně. Dobře nakoupíte v prodejně Kara, New Yorker, Mango, Zara, Retro, Gant. 

Malé černé

Znáte to. Z čista jasna jste pozvaná na velmi oficiální událost a řešíte nad otevřenou skříní co na sebe. Výsledek? Nehodí se prostě nic! A právě v těchto situacích vám tzv. malé černé šaty prokáží neocenitelnou službu. Můžete si je totiž vzít jak do práce se sakem, ale kromě vídeňského plesu v opeře i na většinu večerních oficiálních událostí, stejně jako na jakoukoliv rodinnou sešlost… Většinou jde o šaty, které mají střih na tělo, jsou tzv. pouzdrové , bez rukávů a s délkou ke kolenům. Pořídit můžete levnější i dražší varianty, ale vždy dbejte na kvalitní materiál a zpracování. Z levnějších variant určitě neuděláte chybu, když sáhnete po značce Pietro Filipi, Mango, Marks & Spencer nebo Steilmann. Z dražších variant potom MaxMara, Marella, modely Táni Kovaříkové, Beaty Rajské apod.

Černý kalhotový kostým

Černý kalhotový kostým v klasickém střihu bez větších výstřelků můžete použít dohromady, ale svoje perfektní uplatnění najdou oba dva kousky i zvlášť. Opět jejich vyznění tak můžete „srazit“ vhodnými doplňky a můžete tak vytvořit i značně ulítlý model. Platí to, co u všech nadčasových oblečcích – dbejte na kvalitu, protože nehrozí, že byste se modelu musela zbavovat po jedné dvou sezonách!  Klasický černý kostým je ideální oblečení i pro plnější postavy, opticky zeštíhluje. Kde se dobře nakupuje? Zkuste Pietro Filipi, Kláru Nademlýnskou, Apanage Steilmann, Prada, Versace, Hugo Boss.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek