Hlavní obsah

Pomozte Ježíškovi: Co pod stromečkem vaše děti nejvíce ocení?

Foto: Shutterstock

Ačkoli se zdá, že vybrat dárek pro nejmenší musí být snadné, občas se Ježíšek při výběru pořádně zapotí. Jak se v té bohaté nabídce hraček vlastně vyznat a která udělá vašim dětem největší radost?

Článek

Hračky byste měli vždy vybírat nejen podle věku a vyspělosti dítěte, ale také podle jeho zájmů. Které hity letošních Vánoc byste neměli opominout?

Zábava pro nejmenší

Hračky nemusejí plnit jen funkci zábavní – mohou těm nejmenším pomoci například také s jemnou motorikou nebo s rozvíjením logického myšlení. Vybírat můžete třeba z nejrůznějších chrastítek, skládaček či hracích dek, díky nimž se naučí tvary a rozvinou kreativitu, nebo interaktivních her, jež podpoří motorické schopnosti. Navíc takové hračky děti spolehlivě zabaví.

Foto: Archiv Zboží.cz

Motorická kostka Bino

Velmi vděčnými jsou pro malé děti také nejrůznější plyšové hračky. Sázkou na jistotu jsou nejrozmanitější zvířátka, případně postavy z večerníčků či animovaných filmů pro nejmenší. Výhodou plyšáků je, že si je děti mohou vzít kamkoli s sebou – i do postýlky.

S pohybem pak těm nejmenším mohou pomoci odrážedla či jiná dětská vozítka. Velmi oblíbená jsou také nejrůznější houpací zvířata – kromě klasického houpacího koně seženete i řadu dalších zástupců zvířecí říše, ze kterých bude mít vaše dítě nejen pod stromečkem opravdovou radost.

Pro kluky i holčičky

Ačkoli přibývá rodičů, kteří se brání rozdělování hraček na ty pro kluky a pro holky, faktem zůstává, že spousta holčiček touží po panence a hodně kluků po autíčku. Pokud máte takové „nadšence“ také doma, je z čeho vybírat. Dceru či vnučku jistě potěší panenka-miminko, o kterou se musí starat, případně chodící a mluvící panenka. Sázkou na jistotu je pak panenka Barbie.

Foto: Archiv Zboží.cz

Mattel – Barbie a kůň snů

Kluci zase budou nadšení z malých či větších vláčků, autíček či autodráhy. Velmi oblíbená bývají nákladní auta, v nichž mohou děti převážet ostatní hračky, venku pak případně písek, či nejrůznější modely traktorů nebo buldozerů.

Foto: Archiv Zboží.cz

Velký buldozer Bruder

Foto: Archiv Zboží.cz

Carrera First Disney Cars

Chybět by pod stromečkem neměla ani stavebnice, která děti nejen baví, ale také rozvíjí jejich představivost, motoriku, ale třeba i trpělivost. Už dávno neplatí, že jsou stavebnice doménou kluků! Spolehlivě zabaví i holky. Například Lego nabízí nejen stavebnici, ze které mohou děti postavit města, zábavní parky nebo dopravní prostředky, ale také motivy z animovaných filmů. Především holky jistě potěší série Princezny.

Foto: Archiv Zboží.cz

Lego City

Foto: Archiv Zboží.cz

Lego Princezny

Pro větší děti pak máte na výběr z množství nejrůznějších deskových her. Ty vybírejte podle věku a vyspělosti svých potomků. Některé klasické hry se dokonce prodávají v několika věkových verzích – například oblíbené Monopoly můžete koupit i pro předškoláky. Velmi oblíbené jsou také různé puzzly, případně hlavolamy a logické hry, se kterými se děti rozhodně nebudou nudit a na chvíli zapomenou na svět počítačových her a mobilních telefonů.

Foto: Archiv Zboží.cz

Hasbro – Monopoly Junior

ynezorPumanzeSaNyknalC