Hlavní obsah

Přišel s nabídkou kvalitního sexu

Foto: Nakladatelství Daranus

Připomeňte si vaše oblíbené filmy

2. 12. 2008

Pokud přemýšlíte, kde a kdy jste tuto větu slyšela, protože jste ji zaručeně slyšela?  Nápověda říká: nepřeslechnutelná replika z filmu Pelíšky. Vzpomínáte? A nezůstaneme jenom u této jedné, protože na trhu je kniha Roberta Rohála a Tomáše Valíka Slavné filmové hlášky.

Článek

Jste-li milovnice českých filmů, tuto knížku si rozhodně nenechte ujít. Provede vás těmi nejpovedenějšími úslovími, větami, dialogy a scénkami z více než 40 českých komedií od padesátých let až do současnosti.

Připomene nezapomenutelné a v mnoha případech už zlidovělé repliky, při jejichž vyslovení se nejen srdečně zasmějeme, ale vybavíme si i herecké výkony, které podali jejich mluvčí.

A tak si spolu s filmovými hrdiny po ránu posteskněte nad nepovedeným počasím: „A chčije a chčije." (Na samotě u lesa), zkontrolujte rodinný vůz: „Stěrače stírají, ostřikovače stříkají!" (Vrchní, prchni!), oslovíme partnera, až nás s dítětem sveze: „To je dost, žes nás taky jednou vyvez. Žes udělal něco pro rodinu." (Slavnosti sněženek), v práci kolegům nabídněte občerstvení: „Promiňte, panstvo, nemáte někdo chuť na dobrou brazilskou kávu?" (Kulový blesk), pokárejte jadrnějšího kamaráda: „Bohumile, Bohumile, kurva se neříká!" (Dědictví aneb Kurvahošigutntag)... a tak dál, a tak dál.

A muži, vy dejte pozor, abyste se od manželky nedozvěděli následující: „Ty jsi v životě nikdy nic nedokázal, nic pořádnýho jsi neudělal a nikam jsi mě nevzal!  Tak už nic neřeš, nepřepínej a hlavně po ničem nepátrej, ty buď rád, že seš." (Knoflíkáři)

Foto: Nakladatelství Daranus

Obálka knihy Slavné filmové hlášky

Slavné filmové hlášky Vázaná s přebalem, 280 stran Doporučená cena 299 Kč Vydalo nakladatelství Daranus

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek