Hlavní obsah

První ochutnávka vánočních dekorací: Vedou ptáčci, baletky i andělé!

Foto: Tchibo

Vytvořit si doma atmosféru blížících se svátků můžete například s velkými světelnými hvězdami, prodávají se ve dvou velikostech, velká o šířce asi 60 cm, cena 999 Kč

Patříte k těm, kteří si Vánoce přivolávají už v listopadu výzdobou svého domova? Pak pro vás máme dárek – první nadílku svátečních ozdob a dalších dekorací. Vybírejte!

Článek

Jako každý rok se mezi vánočními dekoracemi objevuje celá řada různých stylů výzdoby, aby si každý našel to své.

Posviťte si na ně

Svíčky, svícny, LED závěsy a světelné dekorace… V čase Vánoc má všechno zářit. „Vloni byly hitem takzvané adventní boxy – svícny na čtyři svíčky ve formě skleněného boxu v kovovém rámu, který lze naplnit ozdobami, větvičkami nebo třeba cukrovím. Adventní boxy jsou aktuální i letos, jen loňskou měděnou barvu na špici střídá odstín mosazi,“ uvádí Martina Svadbíková z Bella Rose.

Foto: Blancheporte

Třpytivost andělské dekorace podpoříte přidáním několika svíček na svátečně prostřený stůl, cena za dekoraci 79 Kč

Foto: Bella Rose

Adventní mosazný box Brass poslouží nejen jako svícen, ale i místo na různé dekorace, cena 439 Kč

Foto: Bonami

Decentně svítit může téměř cokoliv. Navíc u svíček Candle s LED technologií nehrozí žádná nehoda, 329 Kč/kus

Co teď frčí

Pokud se sice rádi inspirujete trendy, ale ve své podstatě jste vlastně konzervativní, takže každá změna vám dá zabrat – pak budete nadšení. Alespoň co se týká barev. „Letos, podobně jako v oblečení, je aktuální zlatá v kombinaci s výraznými barvami, jako jsou smaragdově zelená, indigově modrá nebo fuchsiová,“ říká Monika White z Le Patio.

A Kateřina Tichá ze společnosti Glassor tento názor doplňuje o sdělení, že se Vánoce ponesou v tradičních barvách jako červená nebo bílá, ale ovlivněny jsou i módními odstíny, například metalickými. „Vyhledávané jsou rovněž dekorace bílo-zlaté s nádechem takzvané ,ledové zimy´,“ připomíná.

Foto: Glassor

Na skleněných ozdobách z kolekce Zamrzlá příroda je díky použití speciální barvy patrný efekt námrazy, cena 56 Kč/kus Kč

Foto: ikea

Vánoční dekoraci ze série Vinter 2015 zdobí metalické barvy, 8 cm, cena 129 Kč/5 kusů

Foto: Le Patio

Skleněné ozdoby zaujmou kašmírovým vzorem, 13 cm, cena 320 Kč/kus

Přehlídka ozdob

Vánoční ozdoby nepatří jen na stromeček. Je jich tolik, že by byla škoda vystačit si pouze s jeho dekorováním. Čím dál častěji se věší na různé větvičky, na okna, na dveře, prostě kde je kousek místa a aspoň jeden háček nebo skoba, tam patří i ozdoby.

Zaujmou také v nádobách z průhledného skla: ve vázách, mísách nebo maxi pohárech. Prodávají se i ozdoby se zploštělou spodní částí, které můžete využít jako netradiční jmenovky na stůl. Rovněž se využívají jako milá pozornost k dárkům.

Foto: Glassor

Skleněné ozdoby se můžou stát hlavním dekorativním prvkem svátečního stolu, například bordó, cena od 52 Kč/kus

Foto: Le Patio

Která žena by nechtěla mít zlaté šaty? Pořiďte si je alespoň v miniaturní podobě, 11 cm, cena 390 Kč/kus

Foto: Butlers

Skleněné ozdoby můžou mít také podobu držáků jmenovek, cena 229 Kč/6 kusů

Folklór v mnoha podobách

Dalším z trendů jsou tradice. Teď jsou v kurzu také dekorace, které evokují něco dobře známého a milého. Jak ve své nejčistší podobě (houpací koník, vyšívané srdíčko, vyřezávaný stromek), tak i lehce modernizované (pletené nebo háčkované rukavice jako ozdoby nejen na stromek, imitace perníkového cukroví…).

Foto: La Almara

Jak si domů nebo před vstupní dveře dopřát kousek lesa? S pomocí dřevěného stromku a soba docela snadno, cena 149 Kč

Foto: Marks & Spencer

Vyšívané srdce vás může těšit nejen o Vánocích, 129 Kč

Foto: La Almara

Dřevěné koníky milovaly už naše babičky. A jak jste na tom vy? Cena 159 Kč/kus

Ze zvířecí říše

Symbolickou jedničkou se má stát jelen, což je milé i s ohledem na každoroční útok sobů, aspoň budete mít větší výběr paroží. Peříčka se nově používají nejen na samotné ozdoby, ale také dovnitř. A komu jedno pírko nestačí, může si koupit celého ptáčka. Králem opeřenců se stane páv, byť i jeho „poddaní“ vypadají neméně půvabně.

Foto: Tchibo

Jelínci z polyresinu se prodávají nejen ve zlaté barvě, cena 299 Kč/2 kusy

Foto: Bella Rose

Blýskavé ozdoby Sparkle jsou vyrobené z pryskyřice, cena 124 Kč/kus

Foto: Le Patio

Ptáček z třpytek a peří na klipu vám připomene dětství, 12 cm, cena 160 Kč

Andělské pojednání

O mnoha tvarech dekorací se můžeme přít, ale jedno je jisté – bez andělů by to nešlo. Tento symbol naděje se už dávno usídlil ve vašich domovech. Pospěšte si, aby na vás zbyl aspoň jeden, andělé se totiž spolehlivě vyprodají.

Kdo má rád tajuplné postavy, tomu by se rovněž mohly zalíbit kouzelné víly. Nebo baletky, jež jsou díky retro provedení natolik půvabné, že už několik sezon zdárně atakují přední příčky top vánočních dekorací.

Foto: Apropos

Andělská křídla z polyresinu zaujmou antik patinou, 22 x 53 x 6 cm, cena 3905 Kč

Foto: nordic day

Porcelánového anděla Shiny/Matte si můžete pořídit v matu nebo lesku, cena 529 Kč

Foto: Le Patio

Závěsné figurky víl vyrobené na bázi pryskyřice ocení nejen děti, 12 cm, cena 230 Kč/kus

Pro malé i velké

Svébytnou skupinu představují dekorace určené po děti. Ale je to velmi relativní, komu se vlastně líbí: dětské motivy mnohdy přitáhnou pozornost dospělých. Jen to v momentu, kdy kupují plyšového medvěda v pleteném svetříku, nahlas nepřiznají.

Foto: La Almara

Plyšový medvídek v zimním svetru ozdobí okno, sedačku i prostor pod vánočním stromkem. Cena menšího 199 Kč, většího 299 Kč

Foto: Bella rose

Textilní myšák vysoký 11,5 cm se prodává v krabičce od sirek, ve které má také svou peřinku a polštářek, cena 562 Kč

Vánoce v kuchyni

Právě tady se rodí skutečná atmosféra Vánoc, ke které napomůžou stylové nádobí a náčiní – jak při přípravě jídla a nápojů, tak při jejich podávání. Samozřejmě na krásně prostřený stůl!

Vánoční dekorace v drtivé většině nakupují ženy, ale užít si svátky chcete jistě všichni. Bez ohledu na věk či pohlaví.

Foto: Apropos

Porcelánové hrnky s jelenem a hvězdou jsou k dostání v dárkové krabičce. Jak v setu po dvou kusech, tak i jednotlivě. Například set 2 kusů 580 Kč

Foto: Villeroy & Boch

Pečení vám zpříjemní krásné nádobí, jako třeba série Winter Bakery Delight. Například menší porcelánová forma na bábovku o průměru 16 cm, cena 770 Kč

Foto: Blancheporte

Polyesterový ubrus s oboustranným potiskem – z jedné strany ve zlatém provedení, z druhé ve stříbrném, 50 x 150 cm, cena 149 Kč

Připravujete se na Vánoce průběžně, nebo je řešíte na poslední chvíli?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama