Hlavní obsah

Bůček zapečený s jogurtem a křenem

Hodnocení:
(15)
Foto: Petr Makovička
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
1 hodina 30 minut
Náročnost
nízká

Zdá se vám kombinace bůčku a jogurtu šílená? Pak jste na velkém omylu. Když totiž jogurt smícháte s křenem jako naše čtenářka Pavla Holomková a bůček necháte jen pozvolna péct, zachutná tahle dobrota celé rodině!

Ingredience pro:
4 porce
  • 1500 g prorostlého bůčku bez kosti
  • 250 g čerstvého křenu
  • 600 ml bílého jogurtu
  • 400 g brambor
  • sůl
Článek

Postup

Krok 1: Stejně jako je málo ingrediencí, tak je jednoduchý i postup. Bůček nejprve nakrájejte na asi 1–1,5 silné plátky.

Pokud si chcete ušetřit práci a slzy při strouhání křenu, kupte si ten už nastrouhaný ve skleničce. V misce jej smíchejte s bílým jogurtem, množství záleží jen na vás – někdo rád křenu hodně, jiný méně, takže radši křen přidávejte postupně.

Krok 2: Jednotlivé plátky bůčku osolte, potřete vrstvou křenového jogurtu a zarolujte. Takto vytvořené rolky pak dávejte vedle sebe do pekáčku, který není potřeba ničím vymazávat. A pokud netrváte na krásně utažených roládkách, nemusíte je ani ničím zavazovat. Zbyla-li vám část jogurtu, navrstvěte jej prostě a jednoduše ještě navrch.

Foto: Petr Makovička

Krok 3: Když jsou všechny plátky pomazané a vyskládané v pekáčku, dejte je péct při 170 stupních Celsia asi 1,5 hodiny do trouby. Maso se krásně propeče, pustí všechen tuk, a jak nám napsala Pavla Holomková, ani tato šťáva nepřijde vniveč: „Když už vám to všechno tak nádherně z plechu vymetou, tak na plechu zbude úžasné čisté vypečené sádlo s křenem, které je na čerstvé kousky chleba jako dělané – pokud nebudete dost rychlá, možná to bude to jediné, co vám zbude na ochutnání :-).“

Foto: Petr Makovička
Foto: Petr Makovička

Krok 4: Upečený bůček servírujte s bramborem nebo chlebem a garantujeme vám, že ani kousek nezbude!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek