Hlavní obsah

Ručníky a osušky nejen na pláž

Foto: Violet Moon

Rodinnebaleni.czFoto: Violet Moon

Léto právě vrcholí a mnoho z nás si užívá spoustu příjemných aktivit s ním spojených, ať už jsou to výlety nebo koupání a slunění, které si obvykle užíváme nejvíce. K tomu potřebujeme mít kvalitní plážovou výbavu, jejíž neodmyslitelnou součástí jsou ručníky a osušky.

Článek

Aby nám odvedly dobrou službu, měly by splňovat několik důležitých parametrů. Tím prvním je hladký a na omak příjemný povrch a dostatečná gramáž.

Gramáž jako klíč k úspěšnému nákupu

Gramáž určuje hmotnost látky přepočtenou na metr čtvereční. Pokud vybíráte plážové osušky, dejte si s výběrem na čas a pořiďte si ty, jejichž gramáž dosahuje minimálně 450 g/m². Taková osuška bude obláčkově nadýchaná, odolná vůči mechanickému poškození a dostatečně savá.

Foto: Violet Moon

Bambusová osuška CATANIA – tmavě fialová 70 x 140 cmFoto: Violet Moon

Bambus zatočí s bakteriemi

Bambusové osušky a ručníky se těší poměrně velké oblibě. A není divu, protože bambusové vlákno nabízí spoustu praktických vlastností. Tou nejdůležitější je antibakteriální povrch, který zamezuje množení nežádoucích organismů a plísní. Osušky i ručníky z bambusu jsou navíc o mnoho jemnější než jejich předchůdci z bavlny a dokáží pojmout až 4x více tekutin. Na pláž i sport jsou naprosto ideální.

Foto: Violet Moon

Froté ručník BELLA – světle fialová 50 x 90 cmFoto: Violet Moon

Pohádkovým osuškám děti neodolají

Děti vždy zaujme především vizuální vjem, a tak je zaručeně potěšíte dětskou osuškou s pohádkovým motivem. Je však důležité, aby byla vyrobena ze 100% bavlny, která je vhodná pro citlivou dětskou pokožku. Aktuálně se daří tradičním disneyovským motivům, jako jsou například Ledové království, Auta, Mickey a Minnie a další.

Foto: Violet Moon

Froté osuška KIRA – tmavě hnědá 70 x 140 cmFoto: Violet Moon

Bez deky to nepůjde

Abychom měli na pláži dostatečný komfort, je zapotřebí si opatřit vhodnou deku. Pokud vsadíte na mikroplyš, budete příjemně překvapeni. Tento materiál je mimořádně jemný, skladný a příjemný na dotek. Navíc po vyprání rychle schne a dobrou službu vám také udělá jako alternativní přikrývka, či vás zahřeje večer u táboráku.

Kde nakoupit

Abyste si mohli být jistí, že kupované zboží dosahuje požadovaných kvalit, pečlivě zvažte, kde jej zakoupíte. Vždy je lepší zvolit odborného prodejce. Jedním takovým je internetový obchod RodinneBaleni.cz, kde kromě zmiňovaných produktů zakoupíte i moderní lůžkoviny.

Reklama