Hlavní obsah

Schovejte džíny! Na léto je vyměňte za denimové šaty

Foto: Greta Blumajerová

Chcete do svého šatníku vnést trochu víc ženskosti, ale zároveň se jen nerady vzdáváte oblíbeného modrého materiálu? Zaměřte svou pozornost na džínové šaty! Vybrat si můžete z nejrůznějších variant a střihů.

Článek

Spousta z vás už několik exemplářů vlastní. Mezi následujícími tipy ale najdete tolik různorodých kousků, že se jen těžko ubráníte, abyste si ještě jedny (dvoje?) nepřikoupily. Výčitky mít ale nemusíte – se čtyřmi z pěti šatů, které na focení donesla stylistka, se vejdete do rozpočtu devíti stovek. Bez koruny.

Dva v jednom

Zavinovací šaty vychvalujeme pravidelně. Véčkový dekolt, podle libosti stažený pas a překřížení pod ním způsobuje, že tento střih patří k nejlichotivějším vůbec. Tak proč si na něj nevzpomenout ve chvíli, kdy sháníte džínové šaty? Navíc pro ně najdete ještě jedno využití: pořídíte-li si kousek, který se dá kompletně rozepnout, můžete pásek svázat vzadu do mašle a šaty využít i coby lehký kabátek.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: zavinovací šaty (Lindex, 1399 Kč), body (Gate, 348 Kč), kožené sandálky (Mango, 1999 Kč), náhrdelník (Gate, 348 Kč), kabelka (stylistčin vintage model)

V minidélce

U šatů s kraťoučkou délkou buďte obezřetné – nepouštějte se do kombinací, které by mohly vyznívat prvoplánově. Jehly vyměňte za nižší sandálky a model dolaďte sofistikovanějšími doplňky. Chybu nemůžete udělat s kloboukem s širší krempou (také jste si hned vzpomněly na Italky?) a letním trendem číslo jedna: slaměnou kabelkou.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (H&M, 899 Kč), klobouk (Zara, 899 Kč), náušnice (H&M, 349 Kč), sandálky (Zara, 899 Kč), kabelka (Zara, 899 Kč)

Kousek, který znáte

Neříkejte, že jste je alespoň jednou v životě neměly na sobě. Lacláče byly v devadesátých letech naprostým hitem a tyhle „kšandičky“ se znovu vrátily do módy. Sukni s laclem samozřejmě musíte (nebo byste alespoň měly) podložit nějakým vrškem – díky tomu vytvoříte spoustu zajímavých módních variant. Doporučit můžeme halenku se spadlými rameny, obyčejné triko, ale i body nebo crop top.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty s laclem (Mango, 899 Kč), triko (Bershka, 299 Kč), batoh (Zara, 699 Kč), boty (Mango, 899 Kč), sluneční brýle (Lindex, 199 Kč)

Midi není nuda

Patříte k ženám, které si pod pojmem „midišaty“ představí usedlý, beztvarý kousek? Dobře si prohlédněte modelčino oblečení. Rozpínací šaty můžete, stejně jako ty s laclem, podložit zajímavým vrškem a samozřejmě je ani nemusíte dopínat do posledního knoflíčku. Odlehčit se dají stylovými teniskami, svědčit jim ale budou i jemnější sandálky.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Zara, 899 Kč), triko (H&M, 199 Kč), kšiltovka (Gate, 218 Kč), boty (H&M, 799 Kč)

Ramena ven!

Současným módním hitem jsou i šaty s odhalenými rameny, které najdete v úplně spadlých variantách (takzvané off shoulder) nebo ve verzích s prostřihy, pod které pohodlně schováte ramínka od podprsenky (cold shoulder). Nezapomínejte také, že džínovině vyloženě svědčí barvy – pokud vám stejně jako stylistce Renátě Čermákové nebudou stačit prvky na šatech, přidejte klidně i několik výrazných doplňků. Letní denim to rozhodně snese.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Gate, 448 Kč), čelenka (Zara, 249 Kč), náhrdelník (H&M, 349 Kč), náramek (Gate, 168 Kč), boty (New Yorker, 699 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Styling - Renáta Čermáková
  • Vizáž - Žaneta Gi
  • Modelka - Elizaveta Makarova (Czechoslovak Models)
  • Botanická zahrada Teplice - Josefa Suka 1388/18, Teplice; botanickateplice.cz

Které šaty vás zaujaly nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama