Hlavní obsah

Sladké pečení s Dianou: Moučník, který provoní dům? Banánové suflé!

Foto: Jakub Jurdič

Jemný banánový moučník, který se peče jen chvilku, určitě potěší vaši návštěvu!

Jemný nadýchaný moučník, zvenku křupavý, vevnitř krásně vláčný, a navíc neskutečně voňavý – to je dnešní Dianino banánové suflé. Připravte si formičky a rozehřejte troubu, tenhle moučník stojí za to!

Článek

Banány jsou v moučnících a dezertech zázračně dobré. Přirozeně je osladí a zvláční, jako třeba v banánových muffinech nebo křehkém koláči. Diana dnes připravila banánové suflé – je rychle hotové a bude chutnat malým i dospělým strávníkům.

Na 4–6 porcí (podle velikosti formiček) potřebujete: 2 banány, půlku citronu, 120 ml mléka, 4 lžíce cukru krystal, 1 lžičku škrobu, 2 vajíčka, 2 lžíce cukru moučka, máslo a cukr krystal na vymazání a vysypání formiček

Foto: Jakub Jurdič

Banány moučník přirozeně osladí a zjemní, vyzkoušejte ho!

Postup:Formičky na suflé vymažte máslem, vysypte cukrem a dejte do lednice. Nejdříve nalejte mléko do hrnce a dejte vařit. Než mléko začne pomalu probublávat, vyšlehejte žloutky se dvěma lžícemi cukru krystal do pěny a přidejte škrob. Pak vaječnou směs přelejte bublajícím mlékem, důkladně promíchejte, aby ve směsi nebyly hrudky, a nalejte zpátky do hrnce. Nechte ji ještě jednou probublat a přelejte do misky. Krém za občasného promíchání nechte vychladnout.

Foto: Jakub Jurdič

Krém v misce nechte za občasného promíchání vychladnout

Banány a šťávu z půlky citronu dejte do misky a rozmixujte na kaši. Tu opatrně přimíchejte k mléčné hmotě. Bílky vyšlehejte do tuhého sněhu a přisypte další dvě lžíce cukru. Sníh zlehka vmíchejte k banánovému krému. Těsto nalejte do připravených formiček, vršek zarovnejte nožem a okraje otřete. Suflé dejte péct na 20 minut na 190 °C. Po upečení posypejte cukrem moučka a ihned podávejte.

Foto: Jakub Jurdič

Rozmixované banány přidejte k připravené směsi

Foto: Jakub Jurdič

Směs nalejte do připravených formiček a vršky zarovnejte nožem

Foto: Jakub Jurdič

Těsto zvětší svůj objem a na povrchu se udělá křupavá krusta. Suflé posypte moučkovým cukrem a podávejte

Pečete doma suflé? Pokud ano, dáváte přednost čokoládovému, nebo ovocnému?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama